MULTIMEDIA RELEASE
 

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

F1 için Türkçe Bilgi Bankası...

Altın Yılını kutlamaya hazırlanan ve ilk gününden buyana dünyada en fazla izleyici toplayan motor sporları etkinliği olan Formula 1 için Türkçe Bilgi Bankası kuruluyor.

Sanal Haber Merkezi ve Associated Editors işbirliği ile hazırlanan ve 2000 yılının ilk günlerinde açılması planlanan Formula 1 Bilgi Bankası, istatistik verilerin yanı sıra kapsamlı yazıişleri hizmeti vermeyi de hedefliyor.

Motor sporlarının zirvesi olarak kabul edilen ve 50. Altın Yılı'nı kutlamaya hazırlanan Formula 1 için Türkçe Bilgi Bankası kuruluyor. İlk Grand Prix'den buyana pistlerde elde edilen sonuçlara ilişkin istatistik veriler dışında araştırma hizmeti de sunmayı hedefleyen Formula 1 Bilgi Bankası, Associated Editors ve Sanal Haber Merkezi işbirliği ile hazırlanıyor.

Formula 1 Bilgi Bankası, sınırsız yazılım çözümleri sunan MiliMetre tarafından geliştirilen özel veri tabanı yazılımını sayesinde Formula 1 hakkında merak edilen her soruya yanıt verebildiği gibi istenilen döneme ilişkin ayrıntılı istatistik bilgi de sunabiliyor. 2000 yılının ilk günlerinde açılması planlanan Formula 1 Bilgi Bankası'nda takım ve pilot bilgilerinin yanı sıra sponsorların verileri de bulunuyor.

Formula 1 dünyasındaki gelişmeleri konu alan haber bültenlerinin dağıtımını düzenli olarak yapan Formula 1 Türkiye Basın Merkezi, bu veriler yardımıyla bugüne kadar sunulan yazıişleri hizmetine ek olarak yeni ve kapsamlı araştırmalar hazırlamayı amaçlıyor. Daha önce fotoğraf ve ses dosyaları ile servis edilen  F1 şimdiden Y2K için hazır! ve Formula 1 'millennium' rekabeti... başlıklı haberlerin yanı sıra F1 Güzeller Şampiyonası... ve  F1'de bilginin Altın Çağı... konulu araştırmaları hazırlayan Formula 1 Türkiye Basın Merkezi, şimdi de 5 bölümden oluşan ve tüm yılların ayrı ayrı değerlendirildiği Formula 1 Tarihi'ni yayınlamaya hazırlanıyor.

FORMULA 1
Türkiye Basın Merkezi
Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı
İstanbul 80220 Türkiye
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)