MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

Formula 1'de Güzeller Şampiyonası

Motor sporlarının zirvesi  kabul edilen Formula 1'in dünyada en fazla izleyici toplayan etkinlik olmasında 'resmi olmayan' Güzeller Şampiyonası'nın rolü büyük...

Formula 1'de yeralan takımlar birbirinden güzel mankenleri ile F1 Güzeller Şampiyonluğu için 'ciddi ciddi' yarışırken, Grand Prix'leri renklendirenler arasında en çok dikkat çeken de Jordan Takımı'nın pit-kızları oluyor.

Motor sporlarının zirvesi olarak kabul edilen ve dünyada en fazla izleyici toplayan spor etkinliği olan Formula 1'de, yıllardır gerçekleştirilen Güzeller Şampiyonası da büyük ilgi çekiyor. Başta F1 için yarışan takımlar tarafından sahiplenilen bu birbirinden güzel pit-kızları, motor ve yakıt-yağ üreticileri ile lastikten bilgisayara tüm diğer sponsorların arasındaki rekabete renk katıyor. Basın ve medyanın da büyük ilgisini çeken bu birbirinden çekici kızlar, 'resmi olmayan' Formula 1 Güzeller Şampiyonluğu için de kendi aralarında kıyasıya yarışıyor.

Son yapılan röportajında "Formula 1'in en güzel tarafı nedir?" sorusuna Ferrari pilotu Eddie Irvine'nın "pit-kızları" yanıtını vermesi ve soru soran gazeteciye "hiç kriket maçında güzel bir kız gördünüz mü?" diyerek destek vermesi, pit-kızlarının şöhretini arttırıyor. Formula 1 GP'lerinde pit-kızlarının önemini kavrayan ilk takımın Benetton olduğu biliniyor. Marlboro'nun bu konuya büyük önem vermesi ve bütçe ayırmasından sonra pit alanları da sayıları hızla artan güzeller ile daha da renkleniyor.

Eddie Jordan işi biliyor...

Ama her Grand Prix'de gerek basın ve gerekse de seyircilerden en büyük ilgiyi Jordan Takımı'nın pit-kızları topluyor. Zaman zaman feministler tarafından eleştiri yağmuruna tutulsalar da gördükleri ilgi zerre kadar azalmıyor, aksine sürekli artıyor.

Jordan pit-kızları arasında en çok 86-56-86'lık ölçüleri, sarı saçları ve mavi gözleri ile Melinda Messenger dikkat çekiyor. İngiliz BA Havayolları'nda çalıştığı sırada fotomodel olma şansını yakalayan Melinda, 1997'den bu yana Jordan'da pit-kızı olarak çalışıyor ve en popüler pit-kızları arasında yeralıyor. Uzatmalı erkek arkadaşı Wayne Robert ile geçen Kasım ayında, Bali Adası'ndaki bir Budist Tapınağı'nda evlenmesinin de o dönemde ününe ün kattığı söyleniyor. Jordan takımın diğer güzeli de Katie Price. Çarpıcı fiziği ile dikkat çeken Katie'nin şöhreti de geçen yılın F1 Güzeller Şampiyonu olmasından geliyor. Jordan Takımı'na Emma Noble ile katıldığı yıl oyların yüzde 63'ü alan Katie, rakiplerini geride bırakarak Güzeller Şampiyonu ünvanını eline geçirmişt. Jordan takımının patronu Eddie Jordan ve Michelle Clark ile Bosna'da görev yapan İngiliz askerlerini ziyaret ederek, moral dağıtınca Katie bir kez daha ilgi odağı olmuştu.

Oylar on-line veriliyor...

Grand Prix'lerde güzellikleri kadar verdikleri seksi pozlarla ve çarpıcı giysileri ile ilgi odağı haline gelen pit-kızları için 'ciddi' oylamalar yapılıyor, 'saygın' dergilerde yazılar yazılıyor ve F1 pilotları ile röportajlar yapılıyor.

Sadece pit-kızları ile ilgili resim ve haberler için açılan pek çok web site arasında F1 Güzeller Şampiyonu da www.f1babes.com adresinde on-line verilen oylar ile belirleniyor. Her Grand Prix için ayrı adaylar belirleyen bu site, sezon sonunda da Formula 1 Güzeller Şampiyonu'nu ilan ediyor...

f1babe11.jpg (19810 bytes)

f1babe03.jpg (22171 bytes)

f1babe01.jpg (4529 bytes)f1babe13.jpg (9972 bytes)

f1babe09s.jpg (8933 bytes)

 

FORMULA 1
Türkiye Basın Merkezi
Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı
İstanbul 80220 Türkiye
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)