woodstock.gif (20890 bytes) MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
Woodstock iyi başladı, kötü bitti.
 
Bin yılın 'son' ve 'en büyük' müzik olayı olarak kabul edilen ve 30. yıldönümünü kutlayan Woodstock, son saatlerde çıkan olaylar ve şiddet gösterileri nedeni ile kötü bitti...

Red Hot Chili Peppers'ın sahnede olduğu sırada küçük bir grup tarafından çıkarılan 4 yangın ile başlayan olaylar 6 treyler ile kontürlü telefon aracının ateşe verilmesiyle büyüdü.

 
New York yakınlarındaki Rome kentinde bulunan Griffiss eski Askeri Hava Üssü'nde iyi başlayan Woodstock '99 son gününde çıkan olaylar nedeni ile kötü bitti. 30 yıllık geçmişinde barış ve sevginin her zaman ön planda tutulduğu Woodstock, kapanışa bir kaç saat kala önce durduruldu ve son konser de iptal edildi.

Küçük yangınlar ile başlayan ve hemen sonrasında şiddet gösterileri ile devam eden olaylara polis müdahale etti. Küçük bir grubun çıkardığı yangınlardan hemen sonra başlayan şiddet olayları sırasında 12 TIR tahrip edildi, 6 tanesi tamamen yandı. Çok sayıda çadırın parçalandığı olaylar, konseri izlemeye gelenlerin nakit para ihtiyacını karşılamak için konulan ATM'lere saldırılarla devam etti. Gece yarısına doğru Woodstock hatırası eşyaların satıldığı yerler yağmalandı, çok sayıda çadır tahrip edildi. Son olarak kamp alanına saldıranların ateşe verdiği kontürlü telefon kamyonu da tamamen yandı. Çıkan yangınları söndürmek için gelen itfaiye araçlarını engelleyen saldırganlara bu kez eyalet polisi müdahalesi ile karşılaştı. Çembere alınan saldırganlar kısa sürede etkisiz hale getirildi.

Saldırganların şiddet gösterileri sürerken, kampın da boşaltılması için kapılar açıldı. Çıkan olayların bastırılması için eyalet polisi çemberi daraltırken, 3 gün-3 gece süren konseri izlemek için gelenler de kamping alanını terk etmeye başladı. Sabaha karşı düzenlenen basın toplantısında bu olayların 'bir avuç serserinin işi' belirtilirken, olaylar sırasında hiç kimsenin ölmemesinin sevindirici olduğu vurgulandı.

tower.jpg (19954 bytes)fire.jpg (13949 bytes)
WOODSTOCK
Türkiye Basın Merkezi
Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı
İstanbul 80220 Türkiye
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)