woodstock.gif (20890 bytes) MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
Woodstock kapılarını açıyor!..
 
Bin yılın 'son' ve 'en büyük' müzik olayı olarak kabul edilen ve 30. yıldönümünü kutlayacak Woodstock, kapılarını bugün açıyor...

Yaklaşık üç aydır 16 bin görevlinin emeği ve 50 milyon dolar harcanarak hazırlanan Woodstock 99 için artık günler bitti, saatler sayılıyor.

 
New York yakınlarındaki Rome kentinde bulunan Griffiss eski Askeri Hava Üssü'nde gerçekleştirilecek olan Woodstock '99 için artık günler bitti, saatler sayılıyor. Bin yılın 'en büyük' ve 'son' müzik olayını izleyecekler için Woodstock kapıları bugün açılıyor. Griffiss eski Hava Üssü'nde yükselen her biri 35 metre yüksekliğinde ve 200 metre genişliğindeki iki sahne de aralıksız 3 gün-3 gece sürecek konserin başlamasını bekliyor.

Rome ve yaklaşık 50 kilometre çevresinde tüm yaşamı etkileyen Woodstock için tam anlamıyla seferberlik ilan edildi. Woodstock 99 için Rome çevresinde toplam 60 bin araç için hazırlanan 7 otopark daha şimdiden doldu. Otoparklar ile Woodstock 99 kapıları arasında ulaşımı sağlayan 125 servis otobüsü de seferlerine dün başladı.

Barış ile savaş temalarının yan yana bulunduğu Griffiss Hava Üssü'nde bu çelişkiyi yansıtan örneklere sıkça rastlanıyor. Bu çarpıcı örneklerden biri de sinema olarak düzenlenen ve eskiden B-52 bombardıman uçaklarının bakımlarının yapıldığı hangar. Woodstock 99 boyunca bu hangar-sinemada, bazıları Türkiye'de de gösterilen Basquiat, Blue Velvet, Bottle Rocket, Clerks, Dazed and Confused, Dead Alive, Don't Look Back, Easy Rider, Head, I Still Miss Someone, The Last Waltz, The Mask, Metropolis, Koyaanisqatsi, Monterey Pop, Nashville, Night of Living Dead, Outside Providence, Phantom of the Paradise, The Player, Polyester, Pulp Fiction, Pump up the Volume, Quadrophenia, Reefer Madness, Repo Man, Rocky Horror Picture Show, Scream ve Sid and Nancy gibi filmler izlenebilecek.

bomber.jpg (26783 bytes)
Woodstock 99 için ev sahipliği yapan Griffiss eski Hava Üssü'nde 'savaş' ve 'barış' temaları çarpıcı biçimde bir araya geldi. Barış Duvarı'nın hemen önündeki B-52 bombardıman uçağını korumak da Woodstock Barış Devriyesi'nin görevi oldu.
WOODSTOCK
Türkiye Basın Merkezi
Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı
İstanbul 80220 Türkiye
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)