woodstock.gif (20890 bytes) MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
Woodstock için çalışan Türkler.
 
Bin yılın 'son' ve 'en büyük' müzik olayı olarak kabul edilen Woodstock Efsanesi'nin 30. yıldönümünü için çalışan 16 bin görevli arasında 4 Türk var...

50 milyon doları aşan bütçesi ile Woodstock 99 için operasyonda Fırat Kasapoğlu ve Hakan Türkkuşu, kamp alanının hazırlanmasında Sabi Kastro ve 'dev' Barış Duvarı'nın grafitilerle renklendirilmesinde de Volkan Kadam çalışıyor.

 
New York yakınlarındaki Rome kentinde bulunan Griffiss eski Askeri Hava Üssü'nde gerçekleştirilecek olan Woodstock '99 için iki hafta kala geri sayım sürüyor. Bin yılın 'en büyük' ve 'son' müzik olayını izleyecek 300 bin kişi için çalışan ekipte dört Türk bulunuyor.

Yaklaşık 50 milyon dolar bütçesi olan ve aralıksız 3 gün-3 gece sürecek Woodstock 99 için Fırat Kasapoğlu, Hakan Türkkuşu, Sabi Kastro ve Volkan Kadam çalışıyor. 1994 yılında gerçekleştirilen bir önceki Woodstock konserinde de görev alan Fırat Kasapoğlu, bu kez Operasyon Yönetmeni olarak görev yapıyor. Türkiye'den giden ve operasyonda Fırat'ın 'sağ kolu' olan Hakan Türkkuşu da planlamanın yanı sıra ağırlıklı olarak Woodstock 99 sırasında yapılacak gösteriler ve özel olaylar için çalışıyor. Fırat gibi Amerika'da yaşayan Sabi Kastro, Woodstock 99'u izleyecek müzikseverlerin konaklayacağı kamp alanını düzenliyor. Woodstock 99 için çalışan Türklerin en genci olan Volkan ise geceli-gündüzlü çalışan 150 sanatçı ile Barış Duvarı'nı renklendiriyor.

İlk kez 1969 yılında, Woodstok yakınlarındaki Max Yasgur çiftliğinde bir araya gelen yüz binlerce 'çiçek çocuğu' bugün birer yetişkin! Tam 30 yıl önce Woodstock'ta görev alanların küçük bir bölümü Woodstock için bugün de çalışıyor. İlk Woodstock gerçekleştirildiğinde Fırat, Sabi ve Hakan gibi çocuk yaşta olanlar bir sonraki kuşağı, Volkan yaşındakiler de günümüzün genç kuşağını temsil ediyor ve hepsi de Woodstock Efsanesi'nde buluşuyor...

image08.jpg (98880 bytes)
Soldan sağa Hakan Türkkuşu, Volkan Kadam, Fırat Kasapoğlu, Sabi Kastro...
turk03.jpg (14246 bytes)
Solda sağa Sabi Kastro, Fırat Kasapoğlu, Hakan Türkkuşu, Volkan Kadam...
turk02.jpg (66656 bytes)
WOODSTOCK
Türkiye Basın Merkezi
Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı
İstanbul 80220 Türkiye
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)