tn00038a.gif (1712 bytes) MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
Çevreciler bu kez bisiklete binecek...
 
Avrupa ülkelerinde çevrecilerin ve halkın desteği ile giderek yaygınlaşan 'arabayı bırak, bisiklete bak' anlayışı Türkiye'yi de etkisi altına alıyor.

Yaşadığı çevreye saygılı olan herkesin katılabileceği 'geleneksel' Bisiklet Şenliği, 25 Nisan 1999 Pazar günü Küçük Çekmece-Florya-Menekşe semtleri arasındaki kıyı şeridinde gerçekleştirilecek.

 
Türkiye'de bisiklet sporunun yaygınlaşmasına destek vermenin yanı sıra doğa ve çevre kirliliğe karşı daha duyarlı bir toplum yaratılması amacıyla, 25 Nisan 1999, Pazar günü bir bisiklet gezisi düzenlenecek. Yaşadığı çevreye saygılı olan ve bu konuda kamuoyuna mesaj iletmek isteyen 7'den 70'e herkesin kendi bisikleti ile katılabileceği 'geleneksel' Bisiklet Şenliği, bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek.

Küçük Çekmece-Florya-Menekşe arasındaki yaklaşık 12 km uzunluğundaki parkurda yapılacak 'geleneksel' bisiklet gezisine; İstanbul'daki bisikletseverlerin yanında yakın çevreden gelecek bisikletçiler de katılacak. Bisiklet Gezisi organizasyonu başkanlığını üstlenen Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Aslan Kuş, "Bu pazar günü, amatörce bisiklet binen herkes bizimle olacak" dedi. Bisiklete binmenin daha sağlıklı yaşam için mükemmel bir spor olduğunu hatırlatan Kuş, "yarışmayacağız, spor yapacağız" diyerek, ilgilenen herkesi bisiklet binmeye davet etti.

Bisiklet Gezisi'ne katılacak bisikletseverler, 25 Nisan 1999 sabahı, saat 09:00'dan sonra (Barbaros Caddesi, Şahinler Sokak, Bağlar adresindeki) Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde toplanacak ve 10:00'da hep birlikte şenlik parkurunun başlangıcı olan Küçük Çekmece'ye inecek.

  
KAYIT ve AYRINTILI BİLGİ:
Zehra-Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi
Aslan Kuş, Beden Eğitimi Öğretmeni
Telefon: +9 (0 212) 540 82 00
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)