MULTIMEDIA RELEASE
      mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
     
               
               

Ölüme çelme takan bir kadının yaşama tutunma mücadelesi...
Bitti Denen Yerden Başlamak çıktı
Gazeteci ve yapımcılığının yanı sıra farklı alanlarda da başarılı işlere imzalar atan Nilgün Çolak'ın Bitti Denen Yerden Başlamak isimli kitabı Alfa Yayınları'ndan çıktı...
Dağıtım tarihi
27/10/2006

O bir gazeteci, program yapımcısı, dergi yayıncısı, organizasyonların yanı sıra emlak danışmanlığı yapan şirketlerin yöneticisi. Kısacası başarılı bir iş kadını. Aynı zamanda yaşamın zorlukları ile savaşırken kendisini ölümün kıyısına getiren amansız hastalığa meydan okuyan cesur bir anne. Nilgün Çolak, yaşadıklarını tüm gerçekliği ile anlatan samimi bir yazar.

İlk kitabı olan Bitti denen yerden başlamak ile ölüme çelme takan bir kadının yaşama tutunma mücadelesini olağanüstü bir pozitif bakış açısından ele alıyor.

"Yeter ki isteyin!.."

Genç yaşında böbrek kanseri olan ve bir böbreği alınan Nilgün Çolak'ın mide kanserine doğru giderken hemen yanıbaşındaki ölüme çelme takıp, hastalıklarını geride bırakma mücadelesinde neler yaşadığının anlatıldığı kitap, bir değil bir kaç kez okunmaya değer.

Kitap kendini yalnız hissedenlere ve terk edildiğini düşünenlere güç verecek, önlerinde yeni ve iyimser ufuklar açacak nitelikte. Yaşamdan neden vazgeçilemeyeceğinin samimi bir üslup ile anlatıldığı sayfalarda, yaşamdan neden vazgeçilmemesi gerektiğine ilişkin bolca ipucu da var.

Bu yıl 28. kez düzenlenecek İstanbul Kitap Fuarı'nda imza ve söyleşi gününe katılacak yazar, kitabın arka kapağında, "Bazen insanın hayatının artık tamamen bittiğini ve kendisi için sonun başlangıcını yaşadığını hissettiği zamanlar olur. Bütün dünyanın, hatta insanların hepsinin teker teker üstüne geldiğini, her kötü şeyin kendisini bulduğunu, zorlukların altında kalacağını ve kalkamayacağını düşündüğü anlar olur. Ama belki de o bittim dediğiniz an sizin yeniden başlangıcınız olacaktır. Yeter ki, kendinize olan güveninizi ve inancınızı yitirmeyin. Her nefes alışverişinizde benliğinizde bulunan ama isteyerek ya da istemeyerek bir kenara bıraktığınız o gücü hatırlayın ve içinizdeki gücü yeni bir ışığa çevirin" diyor ve ekliyor: "Hayat yaşamaya değer. Geçmiş arkada kalan merdiven, ister inin ister çıkın sonuç her ikisinde de varmak istediğiniz yer, yani hedefiniz.
 Bunu ben yaptım ve başardım. Sizler de yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan başarmayı istemek ve başarı için hedefinizi belirlemek. Yeter ki isteyin!.."

Associated Editors ekibinin notu...

"Nilgün, ilk tanıdığım günden bu yana duruşunu hiç bozmadı! Birlikte çalıştığımız dönemde ve sonraki yıllarda yoruldu belki, ama içindeki insan sevgisini hep korudu... İş yaşamı yıprattı belki, ama çevresine ve kendisine olan saygısı hep dimdik ayakta kaldı... Yaşamı boyunca hangi zorlukları aştığını bilenler azdır, içinde fırtınalar koparken yardım elini uzatanlar da fazla değildir. Ama O ne yaptı; ne fırtına dinledi, ne de sıkıntı. Hepsini birer birer aştı. Bu uğurda sağlığını kaybetme noktasına geldi, yine de yaşamındaki o  duruşunu hiç bozmadı. O’nu yoran ve yıpratan herşeyin, herkesin karşısında duruşunu koruduğu gibi sağlığını da geri kazanmayı başardı. O’nu sevenler için de en büyük armağan, eskiden olduğu gibi yeniden sağlıklı bir Nilgün’ü kucaklamak oldu... İyi ki varsın ve iyi ki yaşam yolculuğuna devam ediyorsun..."

ALFA YAYINLARI
Belga Alınak

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Ticarethane Sokak, 53 Cağaloğlu 34410 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 511 53 03 / 163

Türkiye'deki öncü e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 263 48 66 (PBX)