MULTIMEDIA RELEASE
mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
     
               
               
               

Bu yıl 40. kez düzenlenecek Atatürk Kupası'nın evsahipliği onuru, Türkiye'nin 'ilk sivil binicilik kulübü'nde...
Atatürk Kupası, Sipahi Ocağı'nda!
Türkiye'nin binicilik tarihinde köklü geçmişe sahip olan Sipahi Ocağı, 18-20 Ağustos 2006 tarihleri arasında düzenlenecek 40. Atatürk Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları'na evsahipliği yapacak...
Binicilik dünyasında 'derby' niteliği ile dikkat çeken ve 'en iyi' binicilerin katıldığı Atatürk Kupası, uluslararası standartlara sahip tek manej olan Sipahi Ocağı Maslak Tesisi'nde gerçekleştirilecek.
Dağıtım tarihi
31/07/2006

1913 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü binicilik kulübü olan Sipahi Ocağı, 18-20 Ağustos 2006 tarihlerinde, Türkiye derbisi olarak da bilinen ve kendi alanında en önemli binicilik müsabakası kabul edilen Atatürk Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları’na ev sahipliği yapacak...

Atatürk Kupası, bu yıl gerek kupanın 40. yılı olması ve gerekse Atatürk’ün doğumunun 125. yılına denk gelmesi nedeni ile daha da büyük önem taşıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onur Üyesi olduğu Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü'nün gerçekleştireceği bu büyük organizasyon, ata sporumuz biniciliğin daha iyi tanınması ve kaybettiği ilginin yeniden yaratılarak yaygınlaştırılması açısından da ayrı bir öneme sahip.

Gece aydınlatılabilen, Avrupa standartlarındaki tek binicilik sahası olan Sipahi Ocağı’nın Maslak’taki tesislerinde gerçekleştirilecek olan müsabakalar 3 gün sürecek ve ülkemizin en önemli binicileri yarışacak.

Sıradışı yarışmaya ilgi büyük...

Çok çekişmeli geçecek ve heyecan dolu müsabakalara sahne olacak Atatürk Kupası, 5 yıllık dönemler halinde düzenlenmesi ile diğer şampiyonalardan hemen ayrılıyor. Biniciler 5 yıllık dönem içinde 3 kez birinci olma başarısını yakaladıkları takdirde bu 'çok anlamlı kupa'nın sahibi olabiliyor.

Bu yıl düzenlecek ve 2003-2007 yıllarının 'en başarılı' binicisinin belirlenmesinde önemli rol oynayacak 40. Atatürk Kupası'nın ilk gününde yeterlilik yarışmaları yapılacak, kupa ve madalyalar da son gün sahiplerini bulacak.

Her yıl geniş ilgi uyandıran ve düzenlenen etkinliklerin de katkısı ile, sportif olduğu kadar sosyal bir çekim merkezi olan Atatürk Kupası'nı, bu yıl en az 5000 kişinin tribünlerden izlemesi bekleniyor. 40. Atatürk Kupası, CNN Türk'ten yayınlanacak...

   
SİPAHİ OCAĞI SANAL HABER MERKEZİ
info@sipahiocagi.com

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

İstinye Yolu, İTÜ Maslak Kampüsü karşısı
Telefon: +9 (0212) 276 22 21 - 276 62 93

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 263 48 66 (PBX)