MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
   
         
         
         
         
               

Yeşillikler içinde yepyeni bir konser ve festival alanı:
İstanbul Festival Vadisi açılıyor...
İstanbul, eğlenmek ve dinlenmek isteyenler için yeni bir etkinlik alanına kavuşuyor. İstanbul'un 'en yeşil' bölgesi olan Belgrad Ormanı içinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Korusu, yepyeni bir anlayış ile İstanbul Festival Vadisi olarak yeniden düzenleniyor.
Asırlık orman arazisinin çevrelediği, kuş seslerinin eksik olmadığı ve "yeryüzüne saygılıyız" ilkesini benimseyen İstanbul Festival Vadisi, profesyonellerin denetiminde,  sezon boyunca evsahipliği yapacağı konser ve festivaller için hazırlanıyor.
Dağıtım tarihi 19/05/2006

İstanbul'un 'en yeşil' bölgesi olan Belgrad Ormanı içindeki Mehmet Akif Ersoy Korusu, daha çok eğlenmek ve daha çok dinlenmek isteyenler için İstanbul Festival Vadisi adı ile yeniden düzenleniyor. Yeni sezonda daha fazla İstanbullu ağırlamak için hazırlıkların hızla devam ettiği, kısa adı İFV olan İstanbul Festival Vadisi'nde, geriye sayım sürüyor...

Altyapısı kullanıma hazır hale gelen ve iyileştirme çalışmaları profesyonellerin gözetiminde hızla süren İFV, sezon boyunca konser ve festivallere evsahipliğine yapmayı hedefliyor. Piknik yapmak isteyenlere de şimdiden kapılarını açan İFV, geçmiş yıllarda olduğu gibi baharın gelişi ile hafta boyunca doğa ile içiçe keyifli bir dinlenme ortamı sunuyor.

İstanbul Festival Vadisi'nde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren ve "İstanbul'a çok amaçlı ve kullanışlı bir açık etkinlik alanı kazandırmayı hedefliyoruz" diyen İFV Direktörü Hakan Türkkuşu, tamamlanması belki yıllar alacak gelişme planının birkaç ay gibi kısa bir sürede ortaya çıkarıldığına işaret etti. Konuşmasına toplamda 24 hektara yakın, tam olarak 231 bin 400 metrekare olan İstanbul Festival Vadisi'nde her santimetrekare için ayrı bir özen gösterildiğini anlatarak devam eden İFV Direktörü Hakan Türkkuşu, "bu alan tamamlandığında; ister müzik, ister spor olsun her tür etkinlik projesi için a'dan z'ye tüm hizmetleri rahatlıkla sunacağız" dedi.

İFV hakkında Sıkça Sorulan Sorular...

Meşe, gürgen, kayın, kızılağaç ve dişbudak gibi ağaçları ile zümrüt yeşili rengini yıl boyu koruyan, en sıcak günlerde bile serin köşe sunan, şehir yaşamının karmaşasında yorulanı ferahlatan İstanbul Festival Vadisi, maskot olarak benimsenen sincap ile tanıtılacak. İFV etkinliklerinde aktif rol alacak bu sincap düzenlenen etkinliğe göre bazen gitar çalıp şarkı söyleyecek, bazen kolundaki piknik sepeti ile kafasını dinleyecek. Bu sincap "yeryüzüne saygı" anlayışının güvencesi olarak, İstanbul Festival Vadisi'ndeki evsahibiniz olacak...

  • İstanbul Festival Vadisi, tam olarak nerede?

  • En genel tanımı ile "yeryüzüne saygılı" ilke ve anlayışını benimseyen, kısa adı İFV olan İstanbul Festival Vadisi, Sarıyer ilçesinin sınırları içinde, Bahçeköy yolunun kuzeyinde, Balaban Dere'nin batısı ile tarihi kemerin doğusu arasında bulunuyor. İdari açıdan İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün İstanbul Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Bahçeköy Mühendisliği'nin sorumluluk alanı içindedir.

  • İstanbul Festival Vadisi'ne nasıl gidilir? Toplu taşıma aracı var mı?

  • İstanbul Festival Vadisi, otomobil ile gelecek olanlar için de toplu taşıma araçlarını tercih edenler için de çok kolay ulaşılacak bir yerdedir. Otomobili tercih edenler ister Maslak'tan, ister Boğaz'dan en fazla 10 dakika içinde İFV kapısına rahatça gelebilirler. Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Levent'ten Bahçeköy'e giden tüm İETT ve Özel Halk Otobüsü seferleri de İFV kapısındaki duraklarda yolcu indirip bindirmektedir. Yolculuklarda tek bilet kullanılmaktadır.

  • İstanbul Festival Vadisi'nde neler yapılabilir? İFV etkinlikleri ne olacak?

  • İFV, tümüyle İstanbul'a bir armağan olarak planlandı ve gerek görülen iyileştirme çalışmaları tamamlanarak yeniden sunuldu. Burada ister küçük bir arkadaş grubu, ister şirket çalışanları ile piknik yapabilirsiniz. Mevcut restaurant ve cafeteria yanı sıra 'market fiyatları' ile satış yapan büfede her tür yiyecek ve içeceği bulabilirsiniz. Özel olarak düzenlenen ve çimlendirilme çalışması süren konser alanında müziğin tadını çıkarabilir, en doğal hali ile korunan ormanın derinliklerinde her tür outdoor etkinliği ve spor yapabilirsiniz. Temeli ister müzik olsun, ister spor olsun her türlü projeyi hayata geçirecek bir altyapı; otoparkından tuvaletine, sahneden ses ve ışık kontrol birimlerine sinyal taşıyan kabloların geçeceği yeraltı kanalına varana kadar her detay hazır olarak bu konudaki profesyonellere İFV'de sunuluyor.

  • İstanbul Festival Vadisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istersem...

  • İFV için daha fazla bilgi edinmek için www.istanbulfestivalvadisi.com adresindeki web sitemizi ziyaret edebilir, merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz her konuda sincap@istanbulfestivalvadisi.com adresine e-posta gönderebilir, projeleriniz için konser@istanbulfestivalvadisi.com veya spor@istanbulfestivalvadisi.com veya piknik@istanbulfestivalvadisi.com veya park@istanbulfestivalvadisi.com  adreslerinden ayrıntılı bilgi isteyebilir, +90212.2637139'a faks çekebilir veya +90212.2637174'e telefon açabilirsiniz.

177 ... ORMAN YANGINI İHBAR HATTI ... 177_

İstanbul Fesvival Vadisi ya da kısa adı ile İFV, konser ve festivallerin yanı sıra sayısız canlı için de evsahipliği yapacak. İFV benimsediği 'yeryüzüne saygılı' ilkesini, orman yangınlarının sebep olabileceği kayıplar konusunda kamuoyunu bilgilendirerek pekiştirecek... Yüksek çözünürlükte görüntülemek için lütfen fotoğrafların üzerine tıklayınız!

© İFV Sanal Haber Merkezi - Fotoğraflar: Emir Uzun / Matris Photo
İFV SANAL HABER MERKEZİ
sincap@istanbulfestivalvadisi.com

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Bahçeköy Yolu, Mehmet Akif Ersoy Korusu, Çayırbaşı, Sarıyer 34473
Telefon: +9 (0212) 263 71 74 (PBX)

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 263 48 66 (PBX)