MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
   
         
         
         
         
         
         
         
               

Otomobil sporlarına ilgi duyan Türkler için yeni bir sayfa açılıyor...
GP2, Jason ile daha zevkli olacak!
Uluslararası otomobil sporları arenasında Türkiye'nin gurur kaynağı olan Jason Tahinci, Petrol Ofisi FMS takımı adına bu sezonun ilk GP2 yarışı için İspanya'nın Valencia Pisti'nde...
Otomobil sporlarına çok emek veren ailesinin desteği ile henüz 7 yaşındayken yarışmaya başlayan ve Formula 1'e gözünü diken ancak sıralama turlarında teknik bir sorun yaşayan Jason Tahinci için hedef, podyum!
Dağıtım tarihi 08/04/2006

Uluslararası otomobil sporları alanında Türkiye için gurur kaynağı olan ve bu yıl GP2 Şampiyonası'nda Petrol Ofisi FMS takımında yarışacağı açıklanan Jason Tahinci, İspanya'nın Valencia Pisti'nde başlayan ilk GP2 ayağı ile motorsporlarına ilgi duyan Türkler için yeni bir sayfa açıyor.

Aralarında İstanbul Park'ın de bulunduğu 12 Ayak'tan oluşan GP2 Şampiyonası için ilan edilen yarış takvimi uyarınca; otomobil sporlarına ilgi duyan Türkler, bir 'Türk markası sponsorluğunda yarışan ilk takımı' ve Türk pilotu Jason Tahinci'nin 25 Ağustos 2006 tarihinde İstanbul'da alkışlayacak.

Türkiye'nin otomobil sporları gündemini zenginleştirecek Jason Tahinci, İtalyan asıllı takım arkadaşı Luca Filippi ile birlikte, bu sezon PO FMS adına GP2 Şampiyonası'nda başarının peşine düşecek.

Rehberi, Formula 1'ci...

Formula 1 dünyasının 'başarılı isim'lerinden ve Renault takımı adına yarışacağı açıklanan Giancarlo Fisichella'nın kurduğu FMS (Fisichella Motor Sport International) takımının pilotu olan Jason Tahinci, bu seride yarışacağı iki sezon boyunca, esas hedefi olan Formula 1 için 'Formula 1'ci rehberinin izini sürecek. Sadece GP2 Şampiyonası değil uluslararası otomobil sporları alanında bir 'Türk markasının desteği ile yarışan ilk takım' ünvanına sahip olan Petrol Ofisi adına yarışacak Jason Tahinci, 12 ayaktan oluşan GP2 Şampiyonası'nda bugüne kadar edindiği deneyim ile podyum fırsatı arayacak.

İlk ayağı 8 Nisan 2006 cumartesi günü gerçekleştirilen GP2 Şampiyonası, yarış yaşamı 7 yaşında başlayan Jason Tahinci için olduğu kadar ilk kez uluslararası otomobil sporları arenasına giren PO için de büyük bir sınav olacak...

Jason Tahinci Sanal Haber Merkezi
editor@turkkusu.com

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Füzeciler Sokak, Uçaksavar Sitesi, 30/1 Etiler 34337 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 263 71 74 (PBX)

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 263 48 66 (PBX)