MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
         
         
               
Leyra Yapım'dan yarışma tadında yeni bir dizi:
Show TV'de Hepsi Benim Olacak!
Can Gürzap ve Aliye Uzunatağan gibi tiyatroya gönül veren oyuncuların rol aldığı 'yarışma tadında yeni dizi' Hepsi Benim Olacak, Haziran ayı başında Show TV 'de ekrana gelecek.
Servetini çocukları arasında başlattığı yarışma sonunda en başarılı olana bırakmayı planlayan bir baba ile yakın çevresindekilerin yaşadıklarını konu alan Leyra Yapım dizisinin yapımcısı Nilgün Çolak, yönetmeni Şahin Gök, senaristi ise Kutsi Akıllı...
Dağıtım tarihi 12/05/2005

Türkiye'nin en seçkin kanallarında yayınlanacak film ve dizilerin prodüksiyonunu üstlenen Leyra Yapım'ın kurgusu yarışma programı tadında olan yeni dizisi Hepsi Benim Olacak, Haziran ayında yayınlanacak ilk bölümü ile Show TV ekranlarına gelecek.

Tiyatroya yıllarını veren Can Gürzap ve Aliye Uzunatağan gibi seçkin oyuncular ile başta Aytaç Arman olmak üzere (soyadı sırası ile) Erdem Alkın, Duygu Arslan, Aslı Aybars, Doğa Bekleriz, Cem Bosnalı, Yonca Cevher Yenel, Murat Daltaban, Selin Demiratar, Radife İnce, Hüseyin Köroğlu, Alexander Morello, Cansın Özyosun, Volkan Severcan, Engin Us ve Selin Yıldırım'ın buluştuğu dizi, başarılı iş yaşamında edindiği serveti çocuklarının arasında başlattığı yarışmanın sonunda en iyi olan ve sermayesini en iyi işleten evladına bırakmayı planlayan baba ile aile ve iş çevresinde bulunanların yaşadıkları konu ediliyor.

Alışkanlık yaratacak kıvamda, yarışma tadında...

Show TV'de ekrana gelecek Hepsi Benim Olacak dizisinin yapımcısı ve Leyra Yapım Genel Müdürü Nilgün Çolak, 'yarışma tadında' bir dizi çekiminin ancak bu kadar güçlü bir kadro ile başarılabileceğini belirtiyor. Genç bir yapım firması olarak çalışmalarında da gençlere fırsat vermeyi misyon edindiklerini söyleyen Nilgün Çolak, genç tiyatrocuların yanı sıra yönetmenin de gençlerle çalışma kararlarının ne kadar doğru olduğunu ortaya koyduğu inancında. Hepsi Benim Olacak dizisinin senaristliğini üstlenen Kutsi Akıllı'nın Türkiye'nin ilk uzun metrajlı animasyon filmi Troya'da imzası olduğunu hatırlatan Çolak, "Leyra Yapım'ın genç kadrosunu Cüneyt Ballı ve Aysel Işıkhan tamamlıyor" dedi.

HBO dizisinde kim kimdir?

Yönetmen yardımcılığını Tuba German, görüntü yönetenliğini de Vecihi Ener'in üstlendiği Hepsi Benim Olacak dizisinin çekimleri, en küçük detayına kadar yeniden tefriş edilerek plato haline getirilen ve 1500 metrekare iç mekanı olan üç ayrı yalıda sürüyor.

Kısaca HBO olarak anılan Hepsi Benim Olacak dizisi, Kirişçi Ailesi ve servetin varisinin belirleneceği yarışmayı konu alıyor. Can Gürzap'ın canlandırdığı baba Fehmi Kirişçi, tüm yaşamını çalışmaya ve kazanmaya adayan başarılı bir işadamı. Sağlık sorunları yüzünden kurduğu imparatorluğun kendinden sonra emin ellerde olmasını arzu ediyor ve en başarılı evladını seçmek için yarışma düzenlemeye karar veriyor...

Fehmi Kirişçi'nin eşi Nimet rolünü ise Aliye Uzunatağan üstleniyor. Klasik anlamda anne olarak evlatlarını istediği gibi yetiştirememenin sıkıntılarını yaşıyor ancak oğulları ve kızları üzerinde otorite sahibi...

Yarışma gibi dizinin Yıldızlar Karması...

Okulu bitirip babasının yanında çalışmaya başlayan Hüseyin'i "adaşı" Hüseyin Köroğlu oynuyor. Tüm gayretine karşın iş dünyasında sırtını babasına dayamayı yeğliyor. Yonca Cevher Ener'in canlandırdığı Kirişçi Ailesi'nin büyük kızı Serpil, başarılı bir gelecek vaad ettiği halde Murat Daltaban'ın canlandırdığı kumarbaz damat Nedim ile evlenince evinin kadını olarak idare etmek zorunda kalıyor. Serpil, yarışma söz konusu olunca gerçek kimliğini yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Kirişçi Ailesi'nin yurtdışında okuyan ve Amerikan yaşam tarzının etkisine kendini fazlaca kaptıran küçük oğlu Altan rolünde Engin Us, kardeşlerin en küçüğü ve evin aklı havada genç kızı Pelin rolünde ise Cansın Özyosun var.

Fehmi Kirişçi'nin 'sağ kolu' Salih'i Aytaç Arman, Nimet Kirişçi'nin 'gözü kulağı' olarak kızı Serpil'in evine yerleştirdiği Remziye'yi Radife İnce, Hüseyin'in eşi ve iki çocuğunun annesi Nurten'i Aslı Aybars, yarışmayı kazanmak için şirket kuran Altan'ın işe aldığı ilk çalışan Didem'i Selin Demiratar, Altan ile okul yıllarına uzanan geçmişten bugüne kadar dostluğunu eksik etmeyen Fikret'i Cem Bosnalı, Pelin'in kankası Gizem'i Selin Yıldırım, her taşın altında menfaat arayan gazeteci Rıfkı'yı Volkan Severcan, Nedim'in para canlısı sevgilisi Lale'yi de Doğa Bekleriz, Fehmi Kirişçi'nin sağlık sorununu bilen ve sır olarak saklayan Dr. Ersin'i Erdem Alkın canlandırıyor. Kirişçi'lerin ilk torunu, Nurten-Hüseyin Kirişçi çiftinin oğlu Kaan rolünde Alexander Morello, aynı evin küçük kızı Buse rolünde ise Duygu Arslan oynuyor.

Hepsi Benim Olacak, izleyende alışkanlık yaratacak kıvamda ve yarışma tadında yeni bir dizi...  Leyra Yapım imzası ile Show TV ekranlarında yayınlanacak HBO dizisinin senaristi Kutsi Akıllı (altta soldan ikinci) yapımcısı ise Nilgün Çolak (altta soldan birinci). Radife İnce, Can Gürzap, Aliye Uzunatağan, Aytaç Arman, Yonca Cevher Ener ve Doğa Bekleriz'in rol aldığı kadrosu ise gerçek anlamda Yıldızlar Karması!.. Daha büyük görüntülemek için lütfen resimlere tıklayınız.
© Leyra Yapım / HBO Arşivi - Fotoğraflar Savaş Yılmaz
 
LEYRA SANAL HABER MERKEZİ
Basın Danışmanı

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Meydan Sokak, Beybi Giz Plaza, 28/59 Maslak 34396
Telefon: +9 (0212) 290 37 10 (PBX)

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)