MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
           
           
           
               
TÜRKAF, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları hedefine doğru adım adım ilerliyor:
Türkiye'de 'ilk kez' Akarsu Slalom
Türkiye'de 'ilk kez' düzenlenecek Akarsu Slalom Teşvik Yarışı, 3 Mayıs 2005 günü, Dalaman Nehri'ndeki eski Fethiye Köprüsü mevkiinde start alacak.
GSGM Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF, olimpik sporlar arasında dünyada en çok izlenen üç daldan biri olan akarsu slalom yarışlarında Türkiye'yi temsil edecek sporcuların bugünden yetişmesi ve deneyim kazanmasını hedefliyor...
Dağıtım tarihi 29/04/2005

Türkiye'de başta kano olmak üzere kayaking ve rafting gibi durgun ve/veya akar sularda kürek ile yapılan sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konularında faaliyet gösteren Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF, 3 Mayıs 2005 salı günü Dalaman Nehri'nde düzenlenecek Akarsu Slalom Teşvik Yarışı ile Türkiye'de 'bir ilk'e imza atacak.

Türkiye'nin ilk akarsu slalom yarışı, uluslararası standartlarda, büyük özveri ile hazırlanan yaklaşık 300 metre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilecek. Yarışmacılar, nehrin en zor ve akıntının en çok olduğu kısmında kurulan özel 'kapı'lar arasından hata yapmadan geçip, bitişe varmaya çalışacaklar. Sporcuların kask ve can yeleği kullanmasının zorunlu olduğu yarış; genç ve büyükler kategorilerinde, bayanlarda K1 (tekli kayak), erkeklerde ise K1 ve C1 (tekli kano) gruplarında mücadeleye sahne olacak. İlk günü antrenman ve sporcuların nehri tanımaları için ayrılan Akarsu Slalom yarışlarında, TÜRKAF tarafından 18-20 Mart 2005 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Akarsu Slalom Hakem Yetiştirme Kursu'nu başarı ile bitiren 'çiçeği burnunda' hakemler de görev alacak.  

Olimpik sporlar arasında ekran başına en fazla izleyici toplayan spor dallarından biri olan akarsu slalom için Türkiye'de ilk kez yarışma düzenlenecek. Türkiye'de bugüne kadar hiç bir yarışma yapılmayan akarsu slalom teşvik yarışmalarına 2005 yılı vizesi olan lisanslı sporcuların yanı sıra lisansız sporcular da 'klasman dışı' katılabilecek.

Türkiye'de 'ilk kez' gerçekleştirilecek akarsu slalom yarışmalarında, bayanlar K1, erkekler ise K1, C1 ve C2 sınıfı tekneler ile mücadele edecek. Resimleri daha büyük görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız...                     © Fotoğraflar: Yavuz Aksakal - 2004 Atina Olimpiyat Oyunları
 
TÜRKAF SANAL HABER MERKEZİ
GSGM Kano ve Rafting Federasyonu

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Ulus İşhanı, A Blok, Kat 2 Ulus 06040 Ankara
Telefon: +9 (0312) 310 40 34 - Faks: +9 (0312) 310 40 53

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)