MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
           
           
           
               
ELES 2005 Fuarı kapsamında düzenlenen panelde alternatif sporlar ele alındı:
"Sevmek yetmez, çalışmak gerek!"
Türkiye'nin önde gelen alternatif sporlar ve turizm fuarı ELES 2005, 20 Nisan 2005 çarşamba günü saat 14:00'de Dünya Ticaret Merkezi konferans salonunda düzenlenen Doğa Sporları, Çevre ve Fotoğraf konulu panel ile açıldı.
Türkiye Dağcılık Federasyonu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF yöneticileri ile fotoğraf sanatılarının katıldığı panelde, "doğa ile istenen seviyeye ahenkli bir yaşam seviyesine erişmek için sadece sporu ve çevreyi sevmenin yeterli olmayacağı, çok çalışılması gerektiği" mesajı verildi...
Dağıtım tarihi 20/04/2005

Türkiye'de giderek daha fazla ilgi gören ve her geçen yıl daha büyük talep ile karşılaşan alternatif sporlar ve turizm konularında hizmet veren kuruluşları ve kulüpleri buluşturan ELES 2005 Fuarı, Dünya Ticaret Merkezi ek bina konferans salonunda, 20 Nisan 2005 tarihinde düzenlenen Doğa Sporları, Çevre ve Fotoğraf konulu panel ile açıldı.

Moderatörlüğünü kısa adı TSSF olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çevre Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Tolay'ın üstlendiği panele; Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca, TSSF Başkanı İnkilap Obruk, kısa adı TÜRKAF olan Kano ve Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Hakan Türkkuşu, TSSF Sualtı Görüntüleme Kurulu Başkanı Alptekin Baloğlu, Atlas dergisi Sualtı Fotoğrafları Editörü Ali Ethem Keskin, sualtı fotoğrafçısı Tacettin Sağlar ve
Trex Koordinatörü Alkan Darcan katıldı.

Sorumluluklar unutulmamalı...

Diğer federasyonlar ile karşılaştırıldığında TÜRKAF'ın 'çok genç' ve 'kısa geçmişe sahip' olduğunu hatırlatan TÜRKAF Yönetim Kurulu Üyesi - Basın Sözcüsü Hakan Türkkuşu, "eğlence amaçlı sportif etkinlik tarafı önplana çıkan rafting konusu Türkiye'de kolaylıkla ve hızla benimsenirken, olimpik sporlar arasında yer alan kano da dünyada ekran başına en çok izleyiciyi toplayan üç spor dalından biri olarak ülkemizde iyi yolda ilerliyor" dedi.

Dağlardan nehirlere, göllerden denizlere uzanan geniş bir ortamda gerçekleştirilen her tür sportif ve turistik etkinlik sırasında doğanın korunması ve kirletilmemesi konularına özen gösterilmesi gerektiğini belirten TÜRKAF Basın Sözcüsü Türkkuşu, çoğunluğun doğayı ve sporu sevmekle yetindiğine işaret etti. "Oysa amatör de olsak, profesyonel de olsak hepimizin ortak sorumluluğu aynı. Tırmanılan dağları, kürek çekilen nehirleri ve gölleri, dalınan denizleri koruma sorumluluğumuz olduğunu hiç bir zaman unutmamalıyız" sözleri konuşmasını sürdüren Türkkuşu, "sevmek yetmez, çalışmak gerek" dedi.

Fotoğrafın sadece belgeleme amacı ile değil, kamuoyunu bilgilendirme amacı gözönünde bulundurularak çekilmesinin taşıdığı önemin altını çizen Türkkuşu, bu konuda medya ile daha sıkı işbirliğine gidilmesinin ve sportif etkinliklerin görüntülenebilmesi için habercilere uygun çalışma koşullarının sağlanmasının özellikle alternatif spor organizasyonlarında göz ardı edilmemesi gereken önemli bir görev olduğunu belirtti.

ELES 2005 Fuarı, 25 Nisan 2005 pazar akşamına kadar gezilebilecek...

 
TÜRKAF SANAL HABER MERKEZİ
GSGM Kano ve Rafting Federasyonu

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Ulus İşhanı, A Blok, Kat 2 Ulus 06040 Ankara
Telefon: +9 (0312) 310 40 34 - Faks: +9 (0312) 310 40 53

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)