MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
           
           
           
               
İlk kano slalom antrenör kursuna başvuru çok olunca...
TÜRKAF ikinci kursu düzenliyor...
Kano slalom sporcularını yetiştirecek antrenör adayları için düzenlenen ilk eğitim çalışması yoğun ilgi görünce, kısa adı TÜRKAF olan Kano ve Rafting Federasyonu, antrenör kursunun ikincisini düzenlemek için kolları sıvadı.
Kano Slalom 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu'nun ikincisi, 6-17 Mayıs 2005 tarihleri arasında, GSGM Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı işbirliği ile bu kez Melen Çayı'nda gerçekleştirilecek...
Dağıtım tarihi 18/04/2005

Türkiye'de başta kano olmak üzere kayaking ve rafting gibi durgun ve/veya akar sularda kürek ile yapılan sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konularında faaliyet gösteren Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF, gördüğü yoğun ilgi üzerine ikinci Kano Slalom 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu'nu 6-17 Mayıs 2005 tarihleri arasında Düzce, Cuma Çayı ve Melen Çayı'nda düzenleyecek.

Mogan Gölü'nde gerçekleştirilen milli takım seçmelerine katılımın "memnuniyet verecek" düzeyde olduğuna işaret eden TÜRKAF Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, "gençlerimiz kendilerine sunulan olanakları hemen değerlendiriyor. İlk açtığımız hakem kursu ve sonra açılacağını ilan ettiğimiz antrenör eğitim semineri de olağanüstü ilgi gördü" dedi. Kanoda yeni sporcu kazanılması ve yetiştirilmesi kadar hakem ve antrenör eğitimi konusuna da önem verildiğini hatırlatan Mengütay, antrenör kursları ile spora yatkın gençlere meslek edinme fırsatı da sunulduğunu belirtti.

Adapazarı, Ankara, Bolu, Bursa, Bilecik, Düzce, İstanbul, Kocaeli, Karabük, Yalova ve Zonguldak illerinde kano sporuna ilgi duyan ve/veya yapan kadın-erkek adaylara açık olacak kursa katılmak isteyenler için başvuru süresi, 29 Nisan 2005 cuma günü 16:00'da sona erecek. Adaylar, dolduracakları FORM ile doğrudan doğruya GSGM İl ve İlçe Spor Müdürlüğü ya da Kano ve Rafting Federasyonu Başkanlığı İl Temsilcisi'ne başvurabilecek.

Kano sporuna ilgi artıyor... 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları için altyapı hazırlıklarına hız veren TÜRKAF, gençlere sporun yanı sıra meslek edinme fırsatı sunan ilk antrenör kursunun gördüğü yoğun ilgi üzerine, 6-17 Mayıs 2005 tarihlerinde 'ikinci kez' Kano Slalom 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu düzenleyecek. Posterin daha büyük görüntüsü için resme tıklayınız...
 
TÜRKAF SANAL HABER MERKEZİ
GSGM Kano ve Rafting Federasyonu

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Ulus İşhanı, A Blok, Kat 2 Ulus 06040 Ankara
Telefon: +9 (0312) 310 40 34 - Faks: +9 (0312) 310 40 53

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)