MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
           
           
           
               
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılmayı amaç edinen...
TÜRKAF yönetimi, hedef büyüttü!
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları için bugünden çalışmaya başlayan Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF, I. Şura toplantısında açıklanan yoğun programı ile işi ne kadar ciddiye aldığını ortaya koydu.
Olimpiyat hedefi gözetilerek hazırlanan ilk uzun vadeli TÜRKAF programında; kano sporunun tanıtılması, yeni sporcular kazanılması ve en iyi koşullarda yetiştirilmesi konularına öncelik veriliyor...
Dağıtım tarihi 27/03/2005

Türkiye'de başta kano olmak üzere kayaking ve rafting gibi durgun ve/veya akar sularda kürek ile yapılan sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konularında faaliyet gösteren Kano ve Rafting Federasyonu TÜRKAF için hedef; 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları... Olimpiyat hedefi ile ilgili açıklama 27 Mart 2005 günü Alanya'da gerçekleştirilen ilk Şura Toplantısı'nda yapıldı.

TÜRKAF I. Şura Toplantısı'nda konuşan ve 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na sporcu gönderme hedefi ile göreve başladıklarını hatırlatan Başkan Prof. Dr. Sami Mengütay, "bu hedefe ulaşmak için yeni Yönetim Kurulu ile yoğun bir çalışma başlattık. Olimpik bir spor olması sebebi ile kanoya ve bu sporun tanıtımına öncelik verdik. Yeni sporcuların kazanılması ve en iyi koşullarda yetiştirilmeleri için kapsamlı bir program hazırladık" dedi.

Slovenya ile yakın işbirliği...

Kano sporunda başarılı ülkeler ile 'daha sıkı' işbirliği öngören TÜRKAF atılım programı kapsamında, ilk aşamada gelen Slovenya Kano Milli Takımı Direktörü Andrej Jelenc ile Türkiye'de durgunsu ve akarsu yarışmalarına uygun olan nehirlerin belirlenmesi ve parkur olanaklarının değerlendirilmesi çalışmaları tamamlandı. Kısa adı ICF olan Uluslararası Kano Federasyonu (International Canoe Federation) tarafından TÜRKAF ile işbirliğine davet edilen Slovenya Kayak ve Kano Federasyonu arasında iki ülke sporcularının ortak kamp yapması ve yarışmalara birlikte hazırlanması esası benimsendi.

Sporcu yetiştirilmesinin yanı sıra hakem ve ilk aşamada yardımcı antrenör konularına da farklı bir yaklaşımın sergilendiği TÜRKAF atılım programına uygun olarak, 18-20 Mart 2005 tarihleri araında gerçekleştirilen ilk hakem seminerinin ardından 21 Nisan-2 Mayıs 2005 tarihleri arasında Dalaman'da kano slalom 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursunun açılacağı ilan edildi. 

 
TÜRKAF SANAL HABER MERKEZİ
GSGM Kano ve Rafting Federasyonu

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Ulus İşhanı, A Blok, Kat 2 Ulus 06040 Ankara
Telefon: +9 (0312) 310 40 34 - Faks: +9 (0312) 310 40 53

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)