MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
Bilgisayar yayınlarının yeni mekanı Çömlekçi Kitabevi...
Türkiye'nin ilk bilgisayar kitapçısı!
Bilgisayar konusunda ülkemizdeki yayınların tümünün bir arada bulunduğu ve bilişim tutkunlarının buluşma noktası Çömlekçi Kitabevi, Beşiktaş'ta açıldı.
Okurlar sadece kitap satın almakla kalmayacak, aynı zamanda bilgi teknolojileri yayıncılığında 10.  yılını dolduran Mehmet Çömlekçi'nin uzmanlığından da faydalanacak...
Türkiye’de artık ‘sadece’ bilgisayar kitapları satan bir kitabevi var; Çömlekçi Kitabevi... Çömlekçi Kitabevi, Büyük Beşiktaş Çarşısı’nın postane katındaki 35 numarada okurların hizmetinde...

Son derece karmaşık ve geniş bir yelpazedeki bilgisayar kitaplarının tamamının, her konuda mevcut bütün alternatifleri ile bir arada bulunabileceği, daha da önemlisi okurun sorularına yanıt ve sorunlarına çözüm bulabileceği bir hizmet verme anlayışı ile açılan Çömlekçi Kitabevi, bilişim tutkunlarının buluştuğu bir mekan olacak. Arzu eden okurlarına yeni çıkan kitap ve kampanyaları haber listesi aracılığı ile duyuracak olan Çömlekçi Kitabevi’nde, ‘bilgisayar kitabının incelenmeden alınmayacağı’ gözetilerek okurların kitapları rahatça inceleyebilmeleri ve karşılaştırabilmeleri için küçük bir de oturma grubu yer alıyor. Bilgi teknolojileri yayıncılığında hem dergi, hem de kitap alanında sektörün ‘en eskilerinden’ olan Mehmet Çömlekçi tarafından açılan kitabevinde okurlar kaynak seçerken bu deneyimden faydalanabilecekler. Aslında Çömlekçi Kitabevi sadece bilgisayar kitapları satmayacak, bilgisayar dergileri de raflarında hak ettikleri yeri alacak.

Bilgi teknolojileri alanında yayıncılığa 1993 yılında Türkiye’nin en eski bilişim dergisi olan Bilgisayar Datamation’da Araştırma Editörü olarak başlayan ve dünyaca ünlü BYTE dergisinin ülkemizde yayınlanan ilk sayısından itibaren haber ve makale çevirileri ve çeşitli köşelerin yazarlığını 4 yılı aşkın süre götüren, ülkemizin ilk Delphi kitabının yazarı ve ilk Office 95 kitabının yazarlarından biri olan Mehmet Çömlekçi, aynı zamanda 25 eserin çevirmeni ve halen 100’e yakın eseri kapsayan bir bilgisayar kitapları dizisinin editörü. Aynı zamanda profesyonel bir programcı ve bilgiişlem danışmanı da olan Mehmet Çömlekçi’nin uzmanlığı, ilişkisel veritabanları ve nesne yönelimli programlama.

COMLEKCİ KİTAPEVİ SANAL HABER MERKEZİ
Mehmet Çömlekçi
Büyük Beşiktaş Çarşısı, 35
Telefon: +9 (0212) 236 76 45

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)