logorc.jpg (77199 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
Woodstock'taki Türkler; Fırat Kasaoğlu ve Hakan Türkkuşu...
Rock'n Coke için kolları sıvadılar...
Bin yılın 'en büyük' müzik olayı kabul edilen Woodstock için çalışan Türkler; Fırat Kasapoğlu ve Hakan Türkkuşu, şimdi de Türkiye'nin 'en büyük' festivali olacak Rock'n Coke için kolları sıvadı...

Rock'n Coke başta festival alanı yapılandırılması olmak üzere tasarımı, altyapısı, katılımcıları, line-up, içerik ve vizyonu ile Türkiye’de bir ilke imza atacak.

İstanbul Kültür Sanat vakfı ve Pozitif ortak organizasyonu ve prodüksiyonu olarak gerçekelştirilecek Rock'n Coke, 6-7 Eylül 2003 tarihleri arasında düzenlenecek ve 4’ü yerli ve 12’si dünyaca tanınan yabancı grup olmak üzere toplam 16 grup, yaklaşık 150 müzisyen sahne alacaktır. DJ Arena’da ise 8’i yerli ve 6’sı yine uluslararası üne sahip, yabancı DJ olmak üzere toplam 14 DJ sahne alacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV)

İKSV, 1973 yılından beri yılın belirli dönemlerinde İstanbul’da yapılmakta olan ve çeşitli sanat dallarını içeren festivalleri düzenleyen kuruluştur. Aralarında 1982 yılından beri düzenlenen  İstanbul  Uluslarararası Film Festivali, 1976 yılından beri yapılan İstanbul Uluslararası Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali ve iki yılda bir düzenlenen İstanbul Bienali ve İstanbul Tiyatro Festivali bulunmaktadır. İstanbul Festivali ilk yıllarından itibaren, Türkiye ile birlikte çeşitli ulusların değişik sanat dallarındaki yaratıcılıklarının en iyi örneklerinin yanısıra, programında seminer ve konferanslara da yer verdi ve 1977 yılında Avrupa Festivalleri Birliği Üyeliği'ne kabul edildi.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı İstanbul’un kültürel çehresini kökünden değiştirmiş, kenti kültürel aktivitelerinin zenginliği ve kalitesi açısından dünyanın belli başlı metropolleri arasında anılmasını sağlamıştır. Özellikle İstanbul Film ve Tiyatro festivalleri belli başlı uluslararası festivallerin arasına girmiştir.

Pozitif

Pozitif, 1989 yılından beri müzik endüstrisinin çeşitli kollarında faaliyet gösteren bir tanıtım ve organizasyon firmasıdır. Türkiye’deki, özellikle de İstanbul’daki Efes Pilsen Blues Festival (14. sene), Akbank Caz Festival (13. sene), Efes Pilsen One Love Festival (2.sene), Fujifilm Müzik Günleri gibi müziğin farklı türlerini kapsayan festivallerin ve bireysel konserlerin organizasyon ve tanıtımının yanı sıra, Pozitif kendi alt şirketleri ile sanatçı menajerliği, booking, konser mekanı (Babylon), plak ve müzik şirketi (RH Pozitif: Doublemoon & Numoon), müzik yayınevi (RH Pozitif Yayınevi), müzik lisanslama (RH Pozitif Edisyon) ve radyo programcılığı gibi müziğin her alanında aktif olarak yer alan bir firmadır.

Pozitif ise kurulduğu günden bu yana gerek tek başına gerek başkalarıyla ortaklıklar olsun, İstanbul’un önde gelen müzik festivallerine imza atmıştır. Bu festivalleri İstanbul dışına, hatta Türkiye dışına da taşımayı başarmıştır. Caz ve blues ile başlayan Pozitif, bugünün popüler olan müzik türlerini de dahil ederek repertuarını genişletmiş ve İstanbul’da gerçekleştirilen müzik festivallerinin içerik, organizasyon ve prodüksiyon açısından en sağlam olanlarını düzenlemiştir.

Fırat ve Hakan

Rock’n Coke Istanbul kadar geniş kapsamlı ve iddialı bir organizasyonun sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve yürümesi  içinde altyapısı sağlam bir prodüksiyon ekibi oluşturulmuştur.

Bu doğrultuda, 2003 Mayıs ayında Pozitif ekibine Rock’n Coke festivalinin Prodüksiyon Yönetmeni görevini üstlenecek bir kişi katıldı: Fırat Kasapoğlu. 1983 yılından bu yana küçük ve büyük İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı etkinlikleri de dahil olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında 1200’ün üzerinde gösteri ve etkinlik gerçekleştirmiştir. 1994 ve 1999 yıllarında ikincisi ve üçüncüsü gerçekleştirilen “Woodstock” festivalinin, prodüksiyon ekibinin beyin takımında olan Fırat Kasapoğlu 1994’teki “Woodstock”ta “Assistant Site Manager” görevini, 1999’daki “Woodstock”ta ise “Operasyon Yönetmeni” görevini üstlenmişti.

1999’daki “Woodstock”ta Kasapoğlu’nun çalışma arkadaşı olan ve bu festivalde planlamanın yanı sıra festivalde gerçekleştirilen özel etkinlikler ve gösteriler konusunda çalışan ve 15 yılı aşan profesyonel iş yaşamında 2000'e yakın çalışmada görev alan Hakan Türkkuşu da  Rock’n Coke prodüksiyon ekibine dahil olmuştur. Türkkuşu, Woodstock Türkiye Sanal Haber Merkezi'ni kurarak da özel iletişim alanında katkı sağlamıştır.

EMT SANAL HABER MERKEZİ
Event Management Team
RNC '03 - Hezarfen Havaalanı
Telefon: +9 (0212) 225 72 48 (PBX)

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)