logobm.jpg (5375 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
IAA, reklam takibi için çözüm ortağını belirledi!
Ödül gibi proje, Bileşim Medya'da!
Türk medyasındaki reklamların takibi ve ölçümü konularında kısa adı IAA olan Uluslararası Reklamcılık Derneği tarafından tercih edilen ve 3 yıllık sözleşme imzalayan Bileşim Medya, alanında 'en iyi' olduğunu kanıtladı.
Medya takibinde geliştirdiği ADEX sistemi ile hizmet veren ve "medyada ne varsa" anlayışı kapsamında 2002 Reklam Yıllığı yayınlayan Bileşim Medya, başta Advertising Age olmak üzere World Advertising Research Center ve European Marketing Pocket Book gibi sektörel yayın ve araştırmalar için 'düzenli' olarak bilgi sağlıyor...
Türkiye'de medya takip ve analizi konularında "medyada ne varsa" anlayışı ve geliştirdiği yöntemler ile hizmet veren Bileşim Medya, kısa adı IAA olan (International Advertising Association) Uluslararası Reklemcılık Derneği tarafından Türk medyasında reklam takibi ve ölçümleme konuları kapsayan projede 'çözüm ortağı' ilan edildi.

İlk duyurusu Ekim 2002 tarihinde yapılan ve fiyat kadar sunulan çözümlerin de titizlikle değerlendirildiği 'ödül gibi' projeyi Bileşim Medya kazandı. Kazandıkları ihalenin üç yıl süreli olduğunu belirten Bileşim Medya Genel Müdürü Mustafa Kelekçi, "başarımızda teknolojiye yaptığımız yatırımın ve geliştirdiğimiz yöntemlerin rolü büyüktür" dedi.

Bileşim Medya, ADEX sistemi ve yazılımı sayesinde Ad Alert, Ad Check, Newsplorer gibi farklı ürünleri ile reklam ve haber takibi alanında, kurulduğu 1984 yılından buyana reklamverenlerin yanı sıra halkla ilişkiler şirketleri ve reklam ajanslarına hizmet veriyor.

Uluslarası Reklamcılık Derneği

Dünyada reklamveren, reklam ajansları, reklam mecraları ve halkla ilişkiler şirketlerinin yöneticilerini biraraya getiren IAA, 'reklam dünyasındaki Birleşmiş Milletler' olarak tanınıyor. 1938'de kurulan ve kar amacı gütmeyen Uluslararası Reklamcılık Derneği'nin 95 ülkede 4 binden fazla üyesi bulunuyor. IAA, sivil toplum kuruluşu olarak Birleşmiş Milletler ve UNESCO tarafından tanınıyor ve Avrupa Birliği'nde reklamcılık eğitiminin yanı sıra kamu yararı gözeten reklam kampanyalarına danışmanlık yapıyor.

IAA Türkiye Bölümü için 1972 yılında başlayan çalışmalar sonucunda 1988'de kurulan Uluslararası Reklamcılık Derneği, bugün Türkiye'de 100'den fazla kayıtlı üyesi ile faaliyet gösteriyor. IAA Türkiye Bölümü başta Üniversitelerarası Reklam Yarışması olmak üzere eğitim programlarından staj olanaklarına varıncaya kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

bmekip.jpg (40710 bytes)
IAA ihalesinde 'ödül gibi' proje kazanan Bileşim Medya (soldan sağa) ekibi; Pazarlama Uzman Asistanı Suna Tanımaer, Genel Müdür Mustafa Kelekçi,Medya Takip Direktörü Murat Çakmak, Yönetim Kurulu başkanı Hayri Cem (oturanlar, soldan sağa) Pazarlama Uzmanı Eda Türkmen, ADEX Direktörü Ayşe Cem Arslan, Pazarlama Uzman Asistanı Nihan Kabaoğlu...
BİLEŞİM MEDYA SANAL HABER MERKEZİ
Border Line
Denis Chuit, Danışman
Telefon: +9 (0212) 286 08 58 (PBX)

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)