signpc.gif (1202 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)   
Motorsporları alanında erkek egemenliği bitti!

Hitit Rallisi'nde Pierre Cardin farkı

Türkiye'nin motorsporları dünyasına önce medya cephesinden giren sonra da pilot ve co-pilot olarak ağırlık koyan kadınlar, şimdi de sponsor olup erkek egemenliğini bitirdiler.

Pierre Cardin markasını dünyada ilk kez ralli parkurlarına taşıyan Taycan Yönetim Kurulu Başkanı Pelin Omurtak, klasik Pierre Cardin renklerini taşıyan Subaru Impreza WRX ile Türkiye Ralli Şampiyonası'nda bir ilke imza attı... 

Motorsporları dünyasında adı sıkça geçen Türkiye'nin 'yatırımı en çok hak eden' ülke olduğu görüşünü benimseyen ve ralli parkurları için Türkiye'yi tercih eden Pierre Cardin desteği ile Türkiye Ralli Şampiyonası mücadelesini sürdüren Hakan Dinç, yeni co-pilotu Macit Gür ile Hitit Rallisi hazırlıklarını tamamladı.

Pierre Cardin markasını ralli parkurlarına taşımanın "önemli bir sorumluluk" olduğunu belirten Hakan Dinç, "yakaladığımız şansı en iyi biçimde değerlendirmek istiyoruz" dedi. 2002 sezonu için TOMSFED tarafından ilan edilen Yarış Takvimi'ndeki ilk üç ayağı Grup N lideri olarak geride bırakan Hakan Dinç, moda dünyasında 'yaşayan efsane' kabul edilen Pierre Cardin'i ikna konusunda zor olanın başarıldığına işaret etti. Kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü evsahipliğinde düzenlenen ve bu yıl 29. kez koşulacak Hitit Rallisi'nin Türkiye'nin motorsporları tarihinde farklı bir yeri olacağını kaydeden Hakan Dinç, moda dünyasından motorsporlarına, erkek egemenliğini bitiren sponsorluğu ile gündeme gelen Pierre Cardin Türkiye'de 'ekip enerjisi' yakaladıklarını söyledi.

Giyimden gıdaya, uçaktan otomobile, mobilyadan parfüme varıncaya kadar 840'ı aşan tasarıma imzasını atan ve 1991 yılında UNESCO Onur Elçisi ilan edilen Pierre Cardin, 50 yıllık meslek yaşamında 98 ülkede kendi adı ile üretim yapan 700 fabrika ve 180 bini aşan çalışan ile bu alanda kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

pelinomurtak.jpg (62274 bytes)
PIERRE CARDIN SANAL HABER MERKEZİ
Pelin Omurtak
Taycan Dış Ticaret ve Mümessillik AŞ
Telefon: +
9 (0212) 236 43 69 (PBX)

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)