signpc.gif (1202 bytes)
MULTIMEDIA RELEASE
  mmrcam.gif (1010 bytes)    mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)  
Moda dünyasındaki 50 yıllık 'efsane' marka;
Pierre Cardin, ralli parkurlarında!
Dünya modasında 'duayen' kabul edilen ve meslek yaşamında 50 yılı geride bırakan Pierre Cardin, podyumlarda yakaladığı başarıyı ralli parkurlarına taşımaya karar verdi.
Türkiye adının 'yatırımı hak eden' ülke olarak motorsporları dünyasında sıkça anılması bu kararın alınmasını kolaylaştırdı ve Pierre Cardin Türkiye Temsilcisi Taycan da Atölye Kazaz adına yarışan Hakan Dinç - Afşin Baydar ikilisinin kullandığı Subaru Impreza WRX'in Pierre Cardin renklerine bürünmesi için ilk adımı attı... 
Dünya modasının 'tasarım dehası' Pierre Cardin, sayısız başarıya imza attığı 50 yılı aşan meslek yaşamında 'bir başka ilk' için Türkiye'yi seçti. Motorsporları dünyasında sıkça adı geçen Türkiye'nin 'yatırımı en çok hak eden' ülke olduğu görüşü, Pierre Cardin'in de ralli parkurları için Türkiye'yi tercih etmesini sağladı.

Dünyanın 98 ülkesinde 840'dan fazla ürüne imzasını atan ve 'duayen' kabul edildiği moda dünyasında 'yaşayan efsane' olan Pierre Cardin, Türkiye Temsilcisi Taycan ile bu kez de 'alışık olduğundan farklı' bir podyuma çıkmaya hazırlanıyor. Bir dönem ralli ile 'aktif' olarak ilgilenen ve kendi yarış otomobilinin direksiyonuna sık sık geçen Pierre Cardin'in yıllardır 'sağ kolu' olan Paolo Curti'nin sürpriz ziyareti de Paris'in konuya ne kadar önem verdiğinin en önemli işareti kabul ediliyor.

Ayağının tozu ile...

Pierre Cardin'in "başarı" dileğini getiren Paolo Curti, uçaktan iner inmez Pierre Cardin renkleri ile yarışa hazırlanan otomobili görmek istedi. Ayağının tozu ile Atölye Kazaz'ın yolunu tutan Curti, "fotoğrafları kendi elimle Pierre'e götüreceğim. Eminim bu muhteşem otomobili kendi gözleri ile görmek isteyecektir" dedi. Özel olarak tasarlanan ve ilk kez Pirelli Rallisi'nde görünecek yeni uygulamanın, Pierre Cardin'in klasik tarzı ile yaratıcılığı çok iyi buluşturduğunu belirten Curti, daha fazla dayanamadı ve tepeden tırnağa titizlikle incelediği otomobilin direksiyonu başında poz verdi.

Klasik Pierre Cardin renklerinin motorsporları dünyasına taşınması için Atölye Kazaz ile başlayan görüşmeler kısa sürede tamamlandı ve 2002 sezonu Türkiye Ralli Şampiyonası için Hakan Dinç-Afşin Baydar ikilisinin Grup N Sınıf 4'de yarıştığı Subaru Impreza WRX baştan aşağı yenilendi. Pierre Cardin renkleri ile yarışan Hakan Dinç-Afşin Baydar, kısa adı TOMSFED olan Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu tarafından 2002 sezonu için ilan edilen Türkiye Ralli Şampiyonası Yarış Takvimi'nin ilk iki ayağı oluşturan Türkiye Rallisi ve Ege Rallisi'nde Grup N birincisi olarak Pierre Cardin'in hedeflediği podyuma çıktı.

HDAB01.jpg (65094 bytes)

Pierre Cardin renkleri, Paolo Curti'nin çok beğendiği ve Hakan Dinç - Afşin Baydar ikilisinin yarıştığı Subaru Impreza WRX ile ralli parkurlarına taşınıyor...
PIERRE CARDIN SANAL HABER MERKEZİ
Pelin Omurtak
Taycan Dış Ticaret ve Mümessillik AŞ
Telefon: +
9 (0212) 236 43 69 (PBX)

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)