erolpekcan.jpg (8809 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
Caz üstadı Erol Pekcan anılıyor...
Türkiye'de cazın gelişmesi için tüm meslek yaşamını adayan Erol Pekcan, davulundan ayrı geçen 8. yılında anılıyor...
Erol Pekcan'ın sanatı ile özdeşleşen davulunun da sahnede olacağı ve 9 Haziran 2002 gecesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek programı, kızı Sebla Pekcan ve torunu Cemre Özer sunacak...
Türkiye'de cazın yaygınlaşması için tüm meslek yaşamını adayan ve performansı ile cazseverlerin gönlünde taht kuran Erol Pekcan, vefatının ve davulundan ayrı geçen 8. yılında, AKM Büyük Sahne'de anılacak.

1994 yılında kaybettiğimiz Erol Pekcan'ın sanatı ile özdeşleşen davulunun da sahnede olacağı ve tüm cazseverlerin davetli olduğu gece, 9 Haziran 2002 akşamı, saat 19:00'da İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. TC Kültür Bakanlığı himayesinde, Erol Pekcan'ın Anısına düzenlenecek bu özel geceyi kızı Sebla Pekcan ile torunu Cemre Özer sunacak.

Çok özel bir 'jam session'...

Bilgi Üniversite desteği ve Y Yapım organizasyonu ile düzenlenecek gecede, dostları da Erol Pekcan'ı yalnız bırakmayacak. Türk cazının önde gelen isimlerinin hazır bulunacağı gecede; Ayşe Gencer, Ayşegül Yeşilnil, Ayten Alpman, Baki Duyarlar, Cemal Sezeroğlu, Deniz Dündar; Erdal Akyol, Fatih Erkoç, İmer Demirer, Melih Çatlar, Nedim Ruacan, Neşet Ruacan, Nezih Yeşilnil, Oğuz Durukan, Okay Aynur, Ozan Musluoğlu, Önder Focan, Selim Benba, Serkan Özyılmaz, Sibel Köse, Yahya Dai ve Yavuz Darıdere sahne alacak.

Türkiye'de yayınlanan ilk caz albümü olan Jazz Semai ile bir ilke imza atan Erol Pekcan'ın anısına sanatçıların doğaçlama çalacak ve söyleyecekleri 'jam session' ile gece final bulacak.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Sebla Pekcan
Davetiye: Y Yapım
Telefon: +9 (0212) 217 29 33

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212)
263 48 66 (PBX)