logocekul.gif (1692 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Kemaliye'deki, Çevre Kültür Evi'nde...
Cumhuriyet Bayramı kutlandı...
ÇEKÜL Vakfı öncülüğünde süren 7 Bölge-7 Kent projesi kapsamındaki Kemaliye ve Çevre Kültür Evi, Cumhuriyet bayramı kutlamalarına evsahipliği yaptı...
Doğa ile kültürün kesişme noktası olan ve gücünü yurttaşların gönüllü katılımlarından alan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ÇEKÜL öncülünde sürdürülen 7 Bölge-7 Kent Projesi kapsamında yer alan Kemaliye, doğal-kültürel varlıkların korunması yolunda son yıllarda bir dizi girişime tanık oluyor...

Bu doğrultuda yıkılmaya yüz tutmuş ve Çevre Kültür Evi yapılması hedeflenmiş eski ortaokul binası, kamu-yerel-özel-sivil birlikteliğiyle, kitaplığı, tiyatrosu ve araştırma birimleriyle onarılarak yaşama geçmiş bulunuyor.

ÇEKÜL üyeleri, Kaymakamlık ve Belediye işbirliğiyle sürdürdükleri bu çabalarla, kentin bütününden başlayarak eski evlerin konaklamaya açılmasına, Çevre Kültür Evi’nin işlevine uygun donatılmasına, üniversitelerle ortak “Yaz Okulları”nın başlatılmasına, eski evlerin farklı kullanımlara açılmasına ortam hazırlamaktadır.

Ayrıca ÇEKÜL İstanbul üyeleri bu yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında olduğu gibi, trenle Kemaliye ziyaretlerini geleneğe dönüştürme konusunda da önemli adımlar atmaktadır. Kemaliye’ye ilginin gittikçe artmasına neden olan bu gezilerin belirli bir hedefe dönük tasarlanması kalıcı izler yaratıyor. Kemaliyeli'lerin bu yıl kentlerini korumaya yönelik örgütlenmelerine hız vermeleri, korumada inancı ve coşkuyu arttırmaktadır. 

kemaliye.jpg (13098 bytes) ÇEKÜL Vakfı üyeleri Cumhuriyet Bayramı’nı Kemaliye’de, Çevre Kültür Evi’nde kutladı.

 

Diğer ÇEKÜL haberleri ve gündemdeki etkinlikler için lütfen aşağıdaki linkimizi tıklayınız!

http://cekul.blogspot.com/

ÇEKÜL Vakfı
Fügen Akkemik,
İletişim ve Tanıtım Sorumlusu
Ekrem Tur Sokak, 8 Beyoğlu, 80060 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 249 64 64 - Faks:
+9 (0212) 252 54 45
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)