logoch.jpg (6971 bytes)

bilisim01.gif (2656 bytes)
Giriş Sistemi Sponsoru

MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Bilişim dünyasının kapıları bu yıl da...
Çözüm Holding ile açılıyor!
Çözüm Holding, 4-9 Eylül 2001 tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Bilişim '01 A CeBIT Event Fuarı'nın, geçtigimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da Giriş Sistemi Sponsorluğu'nu üstlendi.
Çözüm Holding fuarın giriş sistemi sponsoru olarak, girişlerdeki turnikeler ve sistemin yazılımı, koordinasyonu, kontrolü, fuarı gezen ziyaretçilere ait tüm istatistiki verilerin alınması ve raporlanması gibi giriş sistemi ile ilgili her türlü konudan sorumlu olacak...

Çözüm Holding'in Bilişim '01 Fuarı'nın turnike sistemine verdiği yazılım desteği sayesinde, ziyaretçi tarafından turnike üzerindeki barkod okuyucuda okutulan biletin hafta içi/hafta sonu ayrımı yapılabilecektir. Ayrıca bu yazılım sayesinde, günlük ve saatlik bazda fuara giriş yapan kişi sayısı net ve doğru bir biçimde raporlanarak, giriş yapılan biletin davetiye ya da ücretli bilet olup olmadığı, hangi katılımcı firmanın davetlisi olduğu, biletin nereden satın alındığı raporlanabilecektir.

Tasarımdan yazılıma, kendi ürettiği yeni ürünler...

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren pek çok firmanın eski ve yeni ürünleri ile katılacağı Bilişim '01 Fuarı'nda, Çözüm Holding de geniş ürün yelpazesine kattığı yeni ürünleri ile yer alacak.

Kartsis, Altavista ile her tür veriyi bilgiye dönüştürüp yönetecek!

Kart-Sis geçtiğimiz ay Altavista ile yapmış olduğu temsilcilik anlaşmasıyla, pazarlama faaliyetlerini yürüteceği Altavista çözümlerinin tanıtımını Bilişim '01 de gerçekleştirecek. Bu ürün sayesinde, tüm indeksleme ve arama sistemi müşterinin istekleri doğrultusunda, vermek istedikleri bilgiler sonucunda hazırlanıp sunulabiliyor ve sistem Türkçe harfleri kullanarak internette ve intranette arama yapılmasına olanak tanıyor.

Artık A'dan Z'ye yüzde 100 yerli üretim…

Holding'in Bilişim '01 Fuarı'nda sergilenecek yeni ürünleri arasında "turnike ve bariyer sistemleri ile mifare okuyucu" olmak üzere üç yeni ürün de yer alıyor. Bunlardan ilki olan Falcon Bariyer, holding bünyesinde yer alan TSH Teknik Servis Hizmetleri Şirketi'nin ürettiği ve her yönüyle yüzde 100 Türk üretimi. Falcon Bariyer'i pazardaki rakiplerinden ayıran en önemli özelliği sağlamlığı ve fonksiyonelliği. Yine rakiplerinden farklı olarak Falcon Bariyer, elektrikler kesildiğinde manuel olarak değil, sahip olduğu akü sayesinde 250 kez açılıp kapanacak şekilde otomatik olarak çalışabiliyor. Uluslararası standart ve kalitesiyle tüm dış ve iç mekan kullanımları düşünülerek üretilen bariyerler, her türlü hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde tasarlandı. Sistemin olası dış müdahalelere karşı açma/kapama ve güvenlik unsurları ile ilgili her türlü özgün, orijinal tasarımı ve yazılımı yine Çözüm Holding bünyesinde gerçekleştirildi.

Mifare kartlara ilk Mifare Okuyucu Çözüm'den…

Çözüm Holding'in diğer ve önemli yeni ürünü tüm giriş/çıkış mifare kartlarını okuyan Mifare Okuyucunun geniş grafik ekranı sayesinde, sabah işe geldiğinizde kartınızı okuyucuya tanımlattığınızda doğum günü mesajınızı alabilir, acil toplantı çağrısını yine aynı okuyucudan öğrenebilirsiniz. Gerektiğinde minimal, gerektiğinde popart, gerektiğinde de modern ofis ortamınıza uygun Mifare Okuyucu iç mekan ve dış kullanımlar için ayrı ayrı tasarlanmış küçük, kompak ve her ortama rahatlıkla uyabilen özgün bir tasarıma sahiptir. Her türlü veri alımı ve dağıtımına destek verecek yapıdaki yazılımı, tamamiyle müşteri istekleri doğrultusunda kişiselleştirilebilir. Geniş kullanım alanına sahip bu ürün, kapılarda, turnikelerde, araç ve insan geçiş kontrol sistemlerinde, fotokopi, çamaşır makinası kredi veya kontür yükleme gibi kampüs uygulamalarında yararlanılabilecek Türkiye'deki ilk Mifare Okuyucudur.

Geçişlere çok fonksiyonlu, şık ve yerli Çözüm'ler…

Çözüm Holding'in Bilişim '01 Fuarı'nda sergileyeceği yeni ürünlerinin sonuncusu ise Geçiş Kontrol sistemleri teknolojileri içerisinde yer alacak olan Trio Turnike. Rakiplerinden en önemli farkı, çift taraflı çalışıp tek reader (Mifare Okuyucu) ile kullanılabilmesi ve sistemin üzerinde yer alan giriş çıkış efektleridir. Diğer ürünlerde olduğu gibi Trio Turnike de Çözüm Holding'in yüzde 100 yerli üretimi. Elektrikler kesildiğinde ya da yangın gibi acil durumlar söz konusu olduğunda, merkezi sistemden alacağı acil durum mesajıyla Trio Turnike serbest hale geçer.

365 gün, 24 saat ülke sınırlarını aşan kesintisiz hizmet…

Çözüm Holding, bünyesindeki beş güçlü şirketi ile başta kart kişiselleştirme sistem ve ekipmanlarından, özel postalama sistemlerine, akıllı kart esaslı çözümlerden GSM tabanlı çözümlere, Lotus Notes uygulamalarından, telekomünikasyon ve iletişim projelerine, Türkiye'nin dörtbir yanına, giderek Balkanlar'a, Türki Cumhuriyetlere ve Kıbrıs'a ulaşan 365 gün, 7/24 teknik servis hizmetleriyle geniş bir alanda faaliyet gösteriyor.

Bilişim '01 Fuarı'nın ziyaretçileri, yakaladığı sinerji ile sektörün en büyük çözüm sağlayıcısı konumunu devam ettiren, bünyesine dahil ettiği yeni ve güçlü temsilcilikler ile daha da büyüyen Çözüm Holding'in tüm ürün ve hizmetlerini, 4-9 Eylül tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nin, 5. Salon, 320 numaralı standında görebilecekler.

AYRINTILI BİLGİ
Çözüm Holding AŞ
Tülün Çakmak, Halkla İlişkiler Müdürü
Telefon: +9 (0212) 275 19 77
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)