logokartsis.jpg (2990 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Datacard ve Logica 'smart card' için anlaştı!
Akıllı kart işinde Kart-Sis atağı...
Kart-Sis’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı DataCard ile Logica, pazardaki çoklu smart card uygulama yöntemi ve sistemin ortak dağıtımı için anlaşma imzaladı.
Kişiselleştirilmiş kart ve postalama teknolojileri konularında Türkiye'nin pazar lideri olan Kart-Sis'in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı DataCard ile Logica, pazardaki çoklu akıllı kart (smart card) uygulama yöntemi ve sistemin dağıtımı konularında görüşmeleri tamamladı ve yeni ortaklığı şekillendiren anlaşmayı imzaladı.

Türkiye’de Kart-Sis tarafından temsil edilen DataCard Group’un yaptığı anlaşma çerçevesinde “pma” yazılımı ile, kartların değiştirilmesine ve geri alınmasına ihtiyaç duyulmaksızın, uygulama değiştirme, silme ve yükleme işlemleri otomatikleşmiştir. Bunun yanında pma sistem kart sahiplerine, tüketici noktalarından ve internet üzerinden uygulamaları değiştirmek ve update etmek olanağı sunar.

Logica’nın proje yönetiminin DataCard ile birleştirilmesi, pma yazılım fonksionlarının entegrasyonu ve çoklu uygulamalı smart kart basımı için kople çözümler sağlar. Logica, mevcut sistemler ile pma sisteminin entegrasyonu için ihtiyaç duyulan teknik uzmanlığı sunar ve internet, mobil telefon ve multimedia kioks’lar gibi uygun olan kart giriş kanallarına olanak tanır.

Ortaklık, DataCard ve Logica arasında uzun vadeli bir ilişkinin temelleri üzerine kurulmuştur. Şirketler ilk olarak sekiz yıl önce MULTAS işletim sistemi için güvenli altyapı sistemi oluşturmak ve dizayn etmek üzere birlikte çalışmışlardır. Bu çalışmanın sonucunda , ITSEC level E6 yetkisini kazanmak için oluşturulan dünyanın ilk askeri olmayan projesi ortaya çıkmıştır.

Çalışmanın gelişiminde; EMV standartlarına uygun güvenli smart kartlar ile yer değiştirecek olan mevcut manyetik bantlı kartlar için temel kart şemaları oluşturulacaktır. Burdaki temel düşünce smart kart geçiş programlarının, kart sahtekarlıklarını azaltmasıdır. Bundan dolayı, smart kart programlarının, yeni çip bazlı kartların piyasaya sürülmesi ile ilgili rekabeti canlandıracağı umuluyor.Kart-Sis bir
logoch.jpg (6971 bytes)

kuruluşudur.
AYRINTILI BİLGİ
Kart-Sis Kart Sistemleri Ticaret AŞ
Tülün Çakmak, Halkla İlişkiler Müdürü
Telefon: +9 (0212) 275 19 77
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)