tn00038a.gif (1712 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
İstanbul Bisiklet Şenliği bu yıl rekor kırdı:
2000'den fazla bisikletli buluştu!
Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği olan ve bu yıl 4. kez düzenlenen İstanbul Bisiklet Şenliği'ne rekor sayıda bisikletli katıldı.

Küçük Çekmece Belediyesi tarafından yaptırılan bisiklet yolunun açıldığı halk gezisine en küçüğü 6, en büyüğü 64 yaşında 2000'den fazla bisikletsever katıldı.

Türkiye'de bisikletseverlerin biraraya geldiği en büyük etkinlik olan İstanbul Bisiklet Şenliği'ne bu yıl rekor sayıda bisikletli katıldı. Bisiklet sporunun yaygınlaştırılması ve sportmenlik anlayışının geliştirilmesi için her yıl biraraya gelen 2000'den fazla bisikletseverler, trafiğe kapatılan parkurda gönüllerince pedal bastı.

Küçük Çekmece Belediyesi tarafından yaptırılan yeni 'bisiklet yolu' da Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği olan ve bu yıl 4. kez düzenlenen İstanbul Bisiklet Şenliği sırasında düzenlenen tören ile 'resmen' açıldı. Halka açık 'geleneksel' bisiklet gezisinin 7'den 70'e herkese açık olduğunu hatırlatan İstanbul Bisiklet Şenliği Organizasyon Komitesi Başkanı Aslan Kuş, bu yılın parkurunun yeni bisiklet yolunu da içine alacak şekilde yeniden düzenlediğini açıkladı. Törende konuşan Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Abdullah İnan, "Bu yıl gösterilen ilgi daha da büyüdü, katılanların sayısı 2000'i aştı. Gönlümüz gelecek yıllarda bu sayının dört bine, beş bine çıkmasıdır," dedi.

Yol boyunca alkış sesleri...

29 Nisan 2001 pazar sabahı, saat 09:00'dan itibaren Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde toplanan bisikletseverler, hep birlikte okunan İstiklal Marşı sonrasında şenlik parkurunun başlangıcı olan Küçük Çekmece'ye indi.

Yol boyunca halkın büyük ilgisi ve alkışları arasında pedal basan bisikletliler Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Kanarya'dan geçerek İTO Kanarya İlköğretim Okulu bahçesine vardı ve burada dağıtılan kumanya ile şenlik pikniği yapıldı.

Hem coştular, hem eğlendiler...

İTO Kanarya İlköğretim Okulu bahçesindeki şenlik, minik folklorcülerin değişik yörelerin halk dansları ile başladı ve amigo kızların büyük alkış alan gösterisi ile sürdü. Okul orkestrasının seslendirdiği popüler parçalardan sonra sıra geldi atasözlerini bilen öğrencilere kitap armağan edilmesine. Maddi zorluklar nedeni ile okulu bırakıp çalışmak zorunda kalan ve kiraladığı bisiklet ile halk gezisine katılan Niyazi Çakır, Tepebaşı Lions Kulübü Derneği tarafından armağan edilen bisikletin de sahibi oldu.

İstanbul Bisiklet Şenliği destek programı üyesi olan MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors firmalarının yanı sıra Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi ve İTO Kanarya İlköğretim Okulu'nun işbirliği ile düzenlenecek bisiklet gezisinde toplam 14 kilometre pedal basıldı. 4. İstanbul Bisiklet Şenliği, trafiğe özel olarak kapatılan Bağlar-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Küçük Çekmece Bisiklet Yolu parkurunda düzenlendi.

İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
İstanbul Bisiklet Şenliği

Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı 80220 İstanbul

Telefon: +9 (0212) 225 72 48 - Faks: +9 (0212) 219 52 63
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)