tn00038a.gif (1712 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Küçük Çekmece Belediye Başkanı Özbatur:
"İstediğiniz Bisiklet Yolu hazır"
Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği haline gelen İstanbul Bisiklet Şenliği öncesinde ilk müjdeyi Küçük Çekmece Belediye Başkanı Halidun Özbatur verdi: "Geçen yıl istediğiniz bisiklet yolu hazır!.."

İstanbullu bisikletseverlerin geçen yıl bisiklet yolu tabelası hediye ederek istedikleri bisiklet yolu, halka açık bisiklet gezisinin yapılacağı 29 Nisan 2001 pazar günü düzenlenecek törenle 'resmen' hizmete girecek.

Bisiklet sporunun yaygınlaştırılması ve sportmenlik anlayışının geliştirilmesi için her yıl biraraya gelen İstanbul Bisikletçileri için müjdeli haber Küçük Çekmece Belediye Başkanı Halidun Özbatur'dan geldi. Bisikletseverlerin talepleri karşısında kayıtsız kalamayacaklarını belirten Başkan Özbatur, "geçen yıl verdiğiniz bisiklet yolu tabelası yerine kondu. Artık bisikletseverler için Küçük Çekmece'de rahat ve güvenli bir bisiklet yolu var" dedi.

Yeni 'bisiklet yolu', Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği olan İstanbul Bisiklet Şenliği'nin yapılacağı 29 Nisan 2000 pazar günü düzenlenecek tören ile 'resmen' açılacak. Halka açık 'geleneksel' bisiklet gezisinin 7'den 70'e herkese açık olduğunu hatırlatan İstanbul Bisiklet Şenliği Organizasyon Komitesi Başkanı Aslan Kuş, bu yılın parkurunun yeni bisiklet yolu'nu da içine alacak şekilde yeniden düzenlediğini açıkladı. İstanbul Bisiklet Şenliği destek programı üyesi olan MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors firmalarının yanı sıra Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi ve İTO Kanarya İlköğretim Okulu'nun işbirliği ile düzenlenecek bisiklet gezisinde toplam 14 kilometre pedal basılacak. 4. İstanbul Bisiklet Şenliği, trafiğe özel olarak kapatılacak Bağlar-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Küçük Çekmece Bisiklet Yolu parkurunda düzenlenecek.

Bisiklet Şenliği'ne katılacak bisikletseverler, 29 Nisan 2001 pazar sabahı, saat 09:00'dan itibaren (Barbaros Caddesi, Şahinler Sokak, Bağlar adresindeki) Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde toplanacak ve 10:00'da hep birlikte şenlik parkurunun başlangıcı olan Küçük Çekmece'ye inecek. Sırasıyla Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Kanarya parkuru geçilerek İTO Kanarya İlköğretim Okulu bahçesine varılacak ve burada şenlik pikniği yapılacak.

İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
İstanbul Bisiklet Şenliği

Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı 80220 İstanbul

Telefon: +9 (0212) 225 72 48 - Faks: +9 (0212) 219 52 63
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)