logocekul.gif (1692 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
22 Nisan Dünya Günü için anlamlı eylem:
Baltaları atın, ormanlara gelin!
Dünyanın doğum günü kabul edilen 22 Nisan, Türkiye ve dünyanın pek çok coğrafyasında çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Dünya Günü projesinin Türkiye koordinatörlüğünü yürüten ÇEKÜL, hızla tahrip edilen ormanların geri kazanılması için Orman Bakanlığı ile elele verecek...

Doğa ile kültürün kesişme noktası olan ve gücünü yurttaşların gönüllü katılımlarından alan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ÇEKÜL, dünyanın 'sembolik' doğum günü kabul edilen 22 Nisan 2001, Pazar günü tahrip edilen orman alanlarını geri kazanmak için yurdun dörtbir tarafında etkinlikler düzenliyor.

ÇEKÜL Vakfı, bu yıl İstanbul’daki Dünya Günü kutlamasını 22 Nisan 2001, Pazar Günü Orman Bölge Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle Alemdağ'daki Mihrabad Ormanı toplantı alanında, 16:00 – 18:00 saatleri arasında Cem ÖZER’in tek kişilik gösterisi ve Türk "Latin" grubu Pasaporte Latino grubundan bir konserin yer alacağı bir şenlikle kutlamaya hazırlanıyor. Dünya Günü etkinlikleri kapsamında; ayrıca 23 Nisan 2001, Pazartesi günü de saat 11:30-13:00 saatleri arasında Park Orman’da Orman Bakanlığı ve Şişli Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek Fatih Çocuk Köyü tanıtımı yapılacak. Bununla birlikte aynı gün ormanların korunmasına dair işbirliği protokolü Orman Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nca imzalanacak ve 2001 yılı orman yangınlarıyla Mücadele Eylem Planı tanıtılacak.

Türkiye'deki diğer etkinlikler içinde Çorum Valiliği'nin düzenlediği ve iki gün sürecek olan Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Kemaliye ve Muğla ÇEKÜL temsilciliklerinin, Kadıköy Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, TURMEPA'nın ve Belediyeler Birliği Yerel Gündem 21'in Dünya Günü etkinlikleri dikkat çekiyor...

"Dünya Günü" kavramı, ülkemizde ÇEKÜL Vakfı’nın ulusal koordinatörlüğe getirilmesiyle birlikte, Edirne'den Hakkari'ye, Mudanya'dan Van'a, Trabzon'dan Gaziantep'e kadar geniş bir coğrafyada; bireyler, sivil toplum kuruluşları, resmi ve özel kurumlar tarafından benimsendi ve bu çerçevede son iki yıldır çeşitli etkinlikler ile gündeme geldi. ÇEKÜL Vakfı, Dünya Günü etkinliklerini gerek kendi organizasyon yapısı içinde ve temsilcilikleri eliyle, gerekse diğer kuruluşların düzenlediği etkinliklerin uluslararası iletişimini koordine ederek gerçekleştiriyor.

ÇEKÜL Vakfı
Fügen Akkemik,
İletişim ve Tanıtım Sorumlusu
Ekrem Tur Sokak, 8 Beyoğlu, 80060 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 249 64 64 - Faks:
+9 (0212) 252 54 45
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)