tn00038a.gif (1712 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Türkiye'nin 'en büyük' bisiklet etkinliğinde
Bisiklete binelim, şenliğe gidelim
İstanbullu bisikletseverlerin destek ve katılımı sayesinde Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği haline gelen Bisiklet Şenliği, 29 Nisan 2001 pazar günü, trafiğe kapatılacak Yeşilköy-Florya-Menekşe-Kanarya parkurunda düzenlenecek.

Hiç bir ücret ödemeden 7'den 70'e herkesin katılabileceği 'geleneksel' Bisiklet Şenliği'ne kayıt yaptırmak isteyenlerin newsdesk@milimetre.com adresine ya da (0212) 219 52 63 numaralı faksa isim, yaş ve bisiklet markası bildirilmesi gerekiyor.

Bisiklet sporunun yaygınlaştırılması ve sportmenlik anlayışının geliştirilmesi için her yıl biraraya gelen İstanbul Bisikletçileri, bu yıl da çevre kirliliğine karşı toplumu duyarlı olmaya davet etmek amacı ile pedal basacak. Kısa sürede Türkiye'nin en fazla ilgi gören bisiklet etkinliği olan Bisiklet Şenliği, her yıl olduğu gibi halka açık 'geleneksel' bisiklet gezisi ile 29 Nisan 2000 pazar günü gerçekleştirilecek.

Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi ile İTO Kanarya İlköğretim Okulu'nun işbirliği ile düzenlenecek İstanbul Bisiklet Şenliği için Bağlar-Kanarya arasındaki Küçük Çekmece-Yeşilköy-Florya-Menekşe parkuru trafiğe kapatılacak. Toplam 14 kilometre pedal basacak İstanbullu bisikletseverlere şehir dışından gelecek bisikletçiler de eşlik edecek.

7'den 70'e herkes açık...

Bisiklete binmenin daha sağlıklı yaşam için mükemmel bir spor olduğunu hatırlatan İstanbul Bisiklet Şenliği Organizasyon Komitesi Başkanı Aslan Kuş, beden ve beyin sağlığına önem veren herkesi bisiklet gezisine davet etti. Geçen yıl 1.000'i aşkın bisikletseverin katılımı ile örnek kabul edilmesi gereken bir etkinlik gerçekleştirildiğini hatırlatan Kuş, "yarış yapılacağını düşünüp, katılmak istemeyenler olabilir. Bu konuda herkesin içi rahat olsun, sadece spor yapacağız" dedi.

Geçen yıl Bisiklet Şenliği'ne katılanlar arasında yaşları 4-7 arasında değişen minikler kadar torunlarını alıp gelen dedeler de dikkat çekmişti...

Bisiklet Şenliği'ne katılacak bisikletseverler, 29 Nisan 2001 pazar sabahı, saat 09:00'dan itibaren (Barbaros Caddesi, Şahinler Sokak, Bağlar adresindeki) Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde toplanacak ve 10:00'da hep birlikte şenlik parkurunun başlangıcı olan Küçük Çekmece'ye inecek. Sırasıyla Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Kanarya parkuru geçilerek İTO Kanarya İlköğretim Okulu bahçesine varılacak ve burada şenlik pikniği yapılacak.

İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
İstanbul Bisiklet Şenliği

Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı 80220 İstanbul

Telefon: +9 (0212) 225 72 48 - Faks: +9 (0212) 219 52 63
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)