logocekul.gif (1692 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Üniversiteliler anlattı, minikler dinledi...
Orman Haftası okulda kutlandı
ÇEKÜL gönüllüleri tarafından Orman Haftası nedeni ile başlatılan çevre eğitimi çalışmalarına en büyük destek öğrencilerden geldi.

Ağaç sevgisi ve ormanların önemini gönüllü üniversite   öğrencileri anlattı, ilköğretim okulu öğrencisi minikler dinledi.

Doğa ile kültürün kesişme noktası olan ve gücünü yurttaşların gönüllü katılımlarından alan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ÇEKÜL, 'unutulan' Orman Haftası'nı okullarda düzenlediği etkinliklerle gündeme getirdi.

ÇEKÜL Vakfı, 21-27 Mart 2001 tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeni ile okullardaki ağaç ve ormanın faydaları konusundaki çevre eğitimi çalışmalarına hız verdi. İngiliz Elçiliği’nin katkıları ile ÇEKÜL gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen etkinliklere Özel Açı İlköğretim Okulu, İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu, Özel İstanbul Çevre Koleji ve Bahçeköy Türkan Efe İlköğretim Okulu dahil dört ilköğretim okulunun öğrencileri sahip çıktı.

ÇEKÜL Eğitim bölümü sorumlusu Hakan Karan’ın koordinasyonunda gerçekleşen programın toplam 18 kişilik eğitmen kadrosu , İTÜ Çevre Mühendisliği ve İÜ Orman Fakültesi öğrencileri arasından oluşturuldu. Program öncesinde Prof. Dr. Aysel Ekşi tarafından eğitmenlere sınıf içi davranış konusunda seminer verilirken, bundan sonraki eğitimlerde rol oynayacak gönüllülerin eğitilmesi için çeşitli uzman kişi ve kurumların katkılarının devam etmesi istendi. Çalışmaların bir düzene oturtulması ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde ÇEKÜL temsilcileri tarafından daha etkin eğitimler verilmesi amacı ile çevrenin çeşitli başlıklarını kapsayan eğitim setlerinin hazırlanmasına da bu program ile birlikte başlandı.

Çalışmaların daha yaygın hale getirilmesi ve nitelikli bir çevre eğitiminin sağlam temeller üzerine oturtulabilmesi için ÇEKÜL Vakfı, çevreye duyarlı kişilerin katkı ve katılımını bekliyor.

ÇEKÜL
Fügen Akkemik,
İletişim ve Tanıtım Sorumlusu
Ekrem Tur Sokak, 8 Beyoğlu, 80060 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 251 54 44
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)