logohdd.jpg (6948 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Bilim için "bir çivi de siz çakın"
Kurulduğu 1994 yılından beri çocuklar için eğitim ve bilim müzesi kurmayı amaçlayan Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği, bu proje için oluşturduğu fonu BİMEV'in İstanbul Bilim Merkezi projesine aktardı...

İstanbul Bilim Merkezi, Yıldız Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü'nde toplam 60 bin metrekarelik alana kurulacak.

Dağıtım tarihi
31/01/2001
Türkiye'de halkla ilişkiler mesleğinin gelişmesi, yaygınlaşması ve daha üstün değerlere kavuşturulması için çaba harcayan Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği, gençlere yeni eğitim olanakları yaratmayı hedefleyen İstanbul Bilim Merkezi'nin "Bir Çivi de Siz Çakın" kampanyasına katılarak, konuya yakın diğer kuruluşları da düzenlenen kampanyaya katılmaya davet etti.

Bilim Merkezi Vakfı tarafından yaptırılan İstanbul Bilim Merkezi için başlatılan "Bir Çivi de Siz Çakın" kampanyası ve kısa adı HDD olan Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği tarafından projeye aktarılan katkı ile ilgili olarak konuşan 1999-2001 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Avniye Tansuğ, "HDD'nin kurulduğu 1994 yılından beri üyelerimizin çoğunun bir yan faaliyet olarak gerçekleşmesini içten arzu ettiği 'çocuk müzesi' ya da 'çocuk eğitim ve bilim merkezi' projesi için, kurucularımızdan, Sayın Dr. Güzin Poffet Tamaç, 1995'de bir fon başlatmıştı. Üyelerin katkılarıyla belli bir düzeye geltirilen ve hiç el sürülmeden bankada çoğalmaya terkedilen bu fon, bu yıl 5 milyar Türk Lirası'nı aşınca, daha önce alınan kararlar doğrultusunda, ufak da olsa bir katkı sağlamak amacı ile amacımıza en yakın gördüğümüz proje olan İstanbul Bilim Merkezi yapımına (BİMEV) Bilim Merkezi Vakfı'na aktarıldı" dedi.

HDD Dördüncü Olağan Genel Kurul toplantısı için mekan olarak, İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde açılan Deneme Bilim Merkezi'nin seçilmesinin de bu konudaki kararlılıklarının bir göstergesi olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tansuğ, ilk büyük desteği Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den alan BİMEV'in "Bir Çivi de Siz Çakın" kampanyasındaki ikinci sembolik çivinin de HDD tarafından çakıldığına işaret etti. HDD Genel Kurulu sonrası konuşan BİMEV Başkanı Dr. Ersin Arıoğlu, Yıldız Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü'nde ayrılmış bulunan 60 bin metre karelik alanda yapımı süren İstanbul Bilim Merkezi' nin Onur Duvarı'na "Bilim Çivileri" ile çakılacak plakette HDD adının da yer alacağını söyledi. Daha sonra kürsüye davet edilen Dr. Güzin Poffet Tamaç, gelecekte görev alacak HDD Yönetim Kurulu'nun da bu projeyi desteklemeye devam etmesini dileyerek sembolik çiviyi çaktı.

civi01.jpg (54189 bytes)
HDD
Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği
Avniye Tansuğ, Başkan
Gülgün Etker, Genel Sekreter
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)