bttlogo.jpg (3355 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
İş seyahatleri konusunda güvenilir rehber
BTT dergisinin yeni sayısı çıktı!
Global düşünen profesyonel yöneticiler için yayınlanan ve başta oteller, havayolları, seyahat acentaları olmak üzere turizm sektörüne hizmet sunan tüm kuruluşları buluşturan Business Travel in Turkey dergisinin 5. sayısı çıktı.

Turizm endüstrisinde 'güvenilir bir rehber' olarak kabul edilen ve sık seyahat eden yöneticiler için kesintisiz bilgi akışını WAP hizmeti ile destekleyen BTT, Türkçe-İngilizce hazırlanıyor.

Türkiye'nin iş dünyasındaki globalleşme anlayışına paralel gelişen ve önemi artan iş seyahatleri ile ilgili gereksinimlerini karşılamayı hedefleyen Business Travel in Turkey dergisinin zengin bir içerik ile Türkçe-İngilizce hazırlanan 5. sayısı yayınlandı.

Turizm endüstrisinde, profesyoneller için güvenilir bir rehber olarak kabul edilen ve Türkiye'nin ilk iş seyahatleri dergisi olan BTT, 2001 yılının ilk sayısında iş seyahatleri öncesinde dikkat edilmesi ve alınması gereken sağlık önlemleri ile ilgili araştırmaya yer verdi. Business Travel in Turkey dergisinin en çok ilgi çeken Destinasyon bölümünde son derece detaylı olarak Bursa ve Prag birer dosya konusu oldu. Havayollarından Lufthansa, otellerden de Swissotel, Klassis ve Sultanahmet Sarayı, yeni rezervasyon sistemi Amadeus ile otel restoranlarında Hilton otelleri Focus altına alındı. Otomobil kiralama şirketlerinin Avrupa pazarındaki rekabeti Rent a Car bölümünde incelenirken, Business Style sayfalarında İstanbul'daki iş yemekleri ile ilgili Nicholson International tarfından yapılan tercihlere ve Fransız şarapları ile peynirin doyumsuz beraberliğine yer ayrıldı. Coca Cola tarafından Euro2000 için gerçekleştirilen organizasyon ise Takım Ruhu Yaratmak bölümünde konu edildi. Bavul hazırlamanın incelikleri Travel Tips, 2001 yılı İstanbul fuarları Takvim bölümlerini oluştururken, gerekli telefonlar da Kırmızı Hat sayfalarında listelendi.

Toplam 10 bin adet basılan Business Travel in Turkey dergisinin yaklaşık 3.000 adedi Lufthansa ile 'business class' uçan yolculara, 2000 kadarı da İstanbul'daki beş yıldızlı otellerin 'executive floor' konuklarına sunuluyor. Otel ve havayolu şirketleri tarafından düzenlenen indirim kampanyaları ile özel fiyat uygulamalarına web sitesinde yer veren BTT, e-posta adresini bildirenlere bu konudaki haberleri anında duyuran bedelsiz bir ek hizmet sunuyor. PerfoCard gibi kullanışlı bir reklam fırsatı da sununan Business Travel in Turkey, çoğunluğu şirket sahibi veya genel müdür (yüzde 25), pazarlama ve satıştan sorumlu yönetici (yüzde 25) olan abonelerine FedEx ile ulaştırılıyor. İçerik desteği sağladığı www.isseyahatleri.com sitesinde reklamverenlere bir dizi avantajı beraberinde sunan BTT, sıkça seyahat eden yöneticilere WAP üzerinden bilgiye kesintisiz erişim olanağı sağlayan tek yayın olarak dikkat çekiyor.  

bttkapak5.jpg (76752 bytes)
BUSINESS TRAVEL in TURKEY
btt@isseyahatleri.com
KD Tourism & Travel
Telefon: +9 (0212) 287 05 32 (PBX)
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)