lions.jpg (13638 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
    mmrcam.gif (1010 bytes) mmrvtr.gif (974 bytes) mmrear.gif (1000 bytes)
Mersin'de Cumhuriyet Şenliği
Cumhuriyet Bayramı'nda İçel Lions ve Leo kulüpleri öncülüğünde, "ulusal coşkumuzu birlikte yaşayalım" sloganı ile Lions 2000 Halk Şenliği düzenleniyor.

Mersin Atatürk anıtı önünde 28 Ekim cumartesi günü başlayacak ve 29 Ekim akşamına kadar sürecek Lions 2000 Halk Şenliği'ne toplu kıyılacak nikah töreni, paten yarışı, Tarsus Amerikan Lisesi öğrencilerinin gösterisi renk katacak.

İçel Lions ve Leo kulüplerinin Cumhuriyet Bayramı'nda ortaklaşa gerçekleştireceği Lions 2000 Halk Şenliği, 28 Ekim günü Atatürk anıtındaki saygı duruşu ile başlayıp ertesi gün düzenlenecek toplu nikah töreni, paten yarışı, Tarsus Amerikan Lisesi öğrencilerinin gösterisi, resim sergisi ve halk oyunları ile devam edecek.

Lions 2000 Cumhuriyet Halk Şenliği Adnan Menderes Bulvarı ve Yenişehir fuar alanında gerçekleştirilecek. 29 Ekim pazar akşamı düzenlenecek fener alayı ile sona erecek şenlik süresince açık kalacak sergiler dışında Mersinli yazarlar kitaplarını imzalayacak, çocuklara yönelik oyun ve etkinlikler düzenlenecek ve yiyecek standları açılacak.

Herkesin davetli olduğu Lions 2000 Cumhuriyet Halk Şenliği için zengin bir program hazırlandı.

28 Ekim 2000
13:00 Atatürk Anıtına çelenk konulması
14:00 Çağdaş Eğitim Paneli

29 Ekim 2000
12:00 Toplu Nikah
12:30 Paten Yarışması
13:00 Halk Oyunları
13:30 Panayır ve Şenlik Açılışı(Bando eşliğinde)
Paten yarışması ödül töreni
Resim yarışması ödül töreni
Şükran Belgelerinin sunumu
14:30 Halk oyunları
15:00 Tarsus Amerikan Kolleji gösterileri
16:00 Halk Türküleri
Polifonik Koro
Devlet Opera Ve Bale Sanatçıları konseri
19:00 Fener Alayı
19:30 Gece boyunca müzik

LIONS, 'en büyük' sivil toplum kuruluşu...

Dünyanın yaklaşık 200 ülkesinde, toplam 1,5 milyona yaklaşan üyesi ile çalışmalarını sürdüren Lions, günümüzde, en yaygın ve güçlü sivil toplum kuruluşları arasında yer alır. İngilizce 'liberty' (özgürlük) 'intelligence' (anlayış) 'our nations' (ulusumuzun) 'safety' (güvenliğidir) sözcüklerinin ilk harfleri olan LIONS, "hizmet ediyoruz" anlayışını benimseyen ve her ülkenin kendi yasalarına göre kurulan kulüplere verilen ortak bir isimdir.

Lions, içinde yaşadığı topluma ve toplumdaki bireylere yardım etmeyi amaçlayan Melvin Jones tarafından 1917 yılında kuruldu. 'Özgürlük, anlayış ulusumuzun güvenliğidir' deyişinin kısaltması olan Lions sözcüğü ile cesaret ve sadakat kavramlarına yeni bir anlam yüklenirken, geleceğe ve geçmişe bakan çift aslanbaşı da kulüplerin amblemi olarak benimsendi.

Lions, Birleşmiş Milletler üyesi...

Birleşmiş Milletler'de temsil edilen bir kuruluş olan Lions, Türkiye'de 1963 yılında kuruldu. İlk Türk Lions kulübünü kurmak için; başta Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay olmak üzere 'karşılık beklemeden hizmet' anlayışını sahiplenen 29 kurucu üye harekete geçti. Kısa sürede İstanbul Milletlerarası Lions Kulübü kurulması ile Türkiye, Lions anlayışına sahip çıkan 18. Avrupa ülkesi oldu.

Yasalara saygısını kurulduğu ilk günden ortaya koyan ve 40 yıla yaklaşan geçmişi boyunca bu konuda kararlılığını koruyan Lions, günümüzde Türkiye'nin dört bir yanına yaklaşık 400 kulüp ve 10.000'den fazla üyesi ile hizmet götürmektedir.

Hizmetlerimiz ile ilgili olarak; aldığı sayısız can ile ulusumuzu tarifsiz acılara boğan Marmara Depremi sonrası yapılan tüm çalışmalar çarpıcı birer örnektir. Bu gayretler sırasında Türk Lions kulüpleri kadar dünyadaki Lions kulüp ve üyeleri de seferber oldu.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
İçel Lions ve Leo Kulübü
Perran Oğuz, Düzenleme Komitesi Başkanı
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)