bttlogo.jpg (3355 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 

Türkiye'nin iş seyahatleri konulu 'tek' dergisi 
BTT, 1 yaşında ve Türkçe-İngilizce
 
Profesyonel yöneticiler için Türkiye'nin ilk ve tek iş seyahatleri dergisi olan Business Travel in Turkey, Türkçe ve İngilizce yayınlanan Sonbahar 2000 sayısı ile bir yaşında.

Business Travel in Turkey, özellikle şirketlerin toplantı ve organizasyonlarını yapan profesyoneller ile sık seyahat eden yöneticiler için kapsamlı bir bilgi havuzunu WAP desteği ile kesintisiz sunuyor.

 
Türkiye'nin iş dünyasındaki globalleşme anlayışına paralel gelişen ve önemi artan iş seyahatleri ile ilgili gereksinimlerini karşılamayı hedefleyen Business Travel in Turkey dergisi, yayın yaşamındaki ilk yılını Türkçe'nin yanı sıra İngilizce yayınlanan Sonbahar 2000 sayısı ile kutladı.

Turizm endüstrisinde 'güvenilir bir rehber' olmayı hedefleyen ve yılda 4 sayı çıkan BTT, ağırlıklı olarak İstanbul'daki 4 ve 5 yıldızlı otellerin toplantı salonlarına ilişkin kapsamlı araştırmasının son bölümünü yayınladı. Başarılı bir toplantı için dikkat edilmesi gereken detayları içeren geniş bir kontrol listesi ile de kapak konusunu tamamladı. Oteller, havayolları, seyahat acentaları ve rent-a-car şirketleri ile turizm sektörüne hizmet veren kuruluşları buluşturduklarına işaret eden BTT Genel Yayın Yönetmeni Hakan Denizer, "öncelikle büyük ve orta ölçekli şirketler için toplantı ve organizasyon yapan profesyoneller ile sık sık seyahat eden yöneticiler için her türlü ayrıntıyı kapsayan bilgi havuzu kurmayı hedefliyoruz" dedi. Dergide kısa adı IATA olan Uluslararası Hava Taşımacılık Birliği, dünyada araç kiralama fiyatları ve İtalya'da düzenlenecek fuarlardan bazıları BTT Sonbahar 2000 sayısında ele aldı. Business Travel in Turkey dergisinin en çok ilgi çeken Destinasyon bölümünde ise Adana ve Milano incelendi. Lufthansa, Hyatt Regency Club, Strata ve Klassis Golf & Country Club derginin Focus bölümünü oluştururken, Business Style sayfalarında da şarapla yemeğin dansı, Feng Shui, Hillside City Club ve iş yaşamında golf konuların yer verildi.

Abone olanlar dışında 5 yıldızlı otellerin tüm 'executive' odaları ile Alitalia, Delta, Lufthansa ve British Airways gibi havayollarının Atatürk Havalimanı'ndaki 'business' salonlarında da bulunan Business Travel in Turkey, PerfoCard gibi kullanışlı bir yeni medya fırsatı da sunuyor. Toplam 7500 adet basılan ve FedEx ile dağıtılan BTT dergisini ağırlıklı olarak şirket sahipleri ve genel müdürler (yüzde 25) ile pazarlama ve satıştan sorumlu yöneticiler (yüzde 25) okuyor. Okur profili içinde üçüncü sırayı da yüzde 14 ile orta ölçekli şirket sahipleri ve yöneticileri alıyor. WAP üzerinden de erişimi olan Business Travel in Turkey dergisi, içerik desteği sağladığı www.isseyahatleri.com sitesinde 'reklam kirliliğine meydan vermeden en etkin geri dönüşünü sağlama' anlayışı ile reklamverenlere bir dizi ek avantaj da sunuyor.

bttkapak4.jpg (78228 bytes)
BUSINESS TRAVEL in TURKEY
KD Tourism & Travel
Nispetiye Caddesi, 48/11 Etiler 80630 İstanbul
Telefon: +9 (0 212) 287 05 32 (PBX)
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)