logoch.jpg (6971 bytes)

logo2000.gif (6735 bytes)
Giriş Sistemi Sponsoru

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 

BT sektörü için 'dev' bir Çözüm...
 
Bilişim teknolojisi konusunda sektörün zirvesi kabul edilen Bilişim 2000 A CeBIT Event'e farklı sektörler için sunduğu çözümleri ile katılan Çözüm Holding, kendi alanlarında Türkiye'nin pazar lideri olan kuruluşlarını biraraya getirdi ve konusundaki uzmanlığını ispatladı.

Bilişim 2000 A CeBIT Event için Giriş Sistemi Sponsoru olan Çözüm Holding, başta Kart-Sis ve Destek Bilgisayar ile yarattığı sinerjiyi 365/24 teknik servis hizmeti veren TSH ve iletişim teknolojisi-telekomünikasyon projelerine odaklı Kom-Sis ile geliştirerek full spectrum'da çözümler sunacak güçbirliği haline getirdi.

 
Bilişim teknolojisi konusunda Türkiye'nin pazar lideri olan kuruluşlarını biraraya getiren ve yeni kurulan şirketleri ile gücüne güç katan Çözüm Holding, yakaladığı sinerji ile sektörün en büyük çözüm sağlayıcısı konumuna geldi. Bünyesinde topladığı 6 şirket ile kişiselleştirilmiş akıllı kart uygulamalarından postalama teknolojilerine, GSM POS terminallerinden Lotus Notes çözümlerine, 365 gün/24 saat hizmet veren teknik servisten insentif projelere uzanan geniş bir alanda faaliyet gösteren Çözüm Holding, Bilişim 2000 A CeBIT Event için de Giriş Sistemi Sponsoru oldu.

Bilişim sektöründe faaliyet gösteren her kuruluşun kendi geleceği için mutlaka bir çözüm sunması gerektiğinin altını çizen Çözüm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Y.Demirer, herbiri kendi alanlarında başarısını kanıtlamış şirketleriyle, geçmiş deneyimlerinden daha yoğun bir biçimde yararlanmak ve çok daha büyük bir sinerji yakalamak için yola çıktıklarını belirtti. Çalışmaları sırasında uzmanlaşma anlayışını benimsediklerini belirten Çözüm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Demirer, "kendi pazarında lider olan Kart-Sis hepimiz için iyi ve çarpıcı bir örnek oluşturuyor" diyerek bu başarının bir benzerinin de Çözüm Holding olarak yakalanabileceğine olan inancını belirtti. Çözüm Holding'in bilgi ve iletişim sektörü ile sınırlı bir hizmet vermediğine işaret edilen açıklamada, sektör içinde motivasyon ve karşılıklı etkileşimi arttırmak amacıyla insentif turizme yönelik faaliyet gösteren İnsenta 'ihtisas' acentasını bünyelerine kattıkları belirtildi.

Çözüm Holding, temsil ettiği dünya lideri markaların ürünlerini ve geliştirdiği çözümlerini, Bilişim 2000 A CeBIT Event boyunca TÜYAP'ın Beylikdüzü'ndeki Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nin giriş kapılarında ve standında sergileyecek. Bu yıl 9. kez yapılacak olan Bilişim etkinliklerine ilgi göstermesi beklenen yaklaşık 130 bin ziyaretçi, Çözüm Holding sponsorluğundaki giriş sistemlerini kullanarak yeni teknolojilerin sergilendiği dünyaya adım atacak.

Destek Bilgisayar, ilk gözağrısı...

Çözüm Holding çatısı altında biraraya gelen kuruluşların en eskisi ve 1985 yılında IBM AS/400 Çözüm Ortağı olan Destek Bilgisayar, ağırlıklı olarak büyük sistemler için uygulamalar geliştiriyor. Bu yazılımlar arasında Türk kanun ve mevzuatına uygun olarak AS/400 ortamında çalışan modüler yapıya sahip Ticari Uygulamalar Paketi, insan kaynakları yönetimi konusunda çalışma saatlerinin verimliliğini arttıran Personel Verim Sistemi ve personel çalışma sürelerinin kontrolü için Delfi ile geliştirilen Geçiş Kontrol Sistemi mevcut olup, Lotus Notes üzerinde çalışan ve ISO 9001 başta olmak üzere tüm kalite standartları için opsiyonel uygulamaları olan Qalite hemen dikkat çekiyor.

Kart-Sis, Çözüm'ün amiral gemisi...

Türkiye'de plastik para devriminin başladığı 1980'lerin ikinci yarısında kurulan ve pazar lideri olan Kart-Sis, Çözüm Holding bünyesindeki yapılanma sırasında Ankara Bölge Müdürlüğü'nü ayrı bir şirket haline getirerek, Çözüm Holding içinde Kart-Sis Ankara'nın yerini almasını sağladı. Atılımcı yapısı ile sektörde yerini sürekli sağlamlaştıran ve kendi alanında dünyanın en güçlü markaları ile güçbirliğine giden Kart-Sis, başta kart kişiselleştirme sistem ve ekipmanları alanında faaliyet gösteren Datacard ve özel postalama sistemleri sunan PFE olmak üzere Bell+Howell, Otto Künnecke-Meinen Ziegel, MoneyLine ve Jarltech gibi köklü markaların Türkiye Distribütörü oldu. Uluslararası kurumlarda bile zor benimsenen anlayışı ile Kart-Sis ve Kart-Sis Ankara, dümeni 'kadın yönetici'lerin eline bırakarak, kısa sürede Çözüm Holding'in 'amiral gemisi' konumuna geldi.

TSH ile 365/24 kaliteli ve hızlı teknik servis anlayışı...

Donanım üretimi yapma, hızlı ve kaliteli servis hizmetleri, kendi kendine yeterli olma özellikleri ile dikkat çeken ve teknik destek kuruluşları arasında bir yeniliğin öncülüğünü üstlenen TSH, Çözüm Holding bünyesindeki en genç kuruluşlardan biri. Yılın her günü, günün her saati kaliteden ödün vermeksizin hizmet verme felsefesini "365/24 Teknik Servis" anlayışı ile biçimlendiren TSH, coğrafi sınır tanımadan Türkiye'nin her köşesine, hatta Kıbrıs ve Kazakistan'a da en kısa sürede yetişiyor, hizmetlerini gururla sunuyor.

Kom-Sis iletişim projelerinde iddialı...

Sunduğu sistemleri mobil ve kartlı olmak üzere iki başlık altında toplayan Kom-Sis, akıllı kart esaslı çözümlerinin yanı sıra GSM tabanlı (GSM POS terminalleri ile) ödeme, elektronik olarak kesintisiz ücret toplama, otomatik sayaç (RF-GSM) okuma ve kesintisiz giriş kontrol sistemleri sunuyor. Bu konuda ücretli karayolları ve köprü geçişlerinde kolay kullanılan/kredi kartı ile ödenen 'çağdaş' otomatik geçiş sisteminin kurulması için geliştirdiği proje ile dikkat çekiyor. İletişim ve telekomünikasyon konularına odaklanan Kom-Sis, kartlı sistemleri ile üniversitelerde öğrencilerin günlük yaşamını kolaylaştıran Kampüs Kart'tan tatil köyü işletmecilerinin tercih ettiği Club Card'a uzanan ödeme ve tanıma kartları ile şehiriçi toplu taşımacılıktan restaurant yönetimine varıncaya kadar farklı alanlarda çözümler sağlıyor.

cozum5.jpg (73740 bytes)

Ayaktakiler (Soldan Sağa) Cemhan Kunt (Proje Yöneticisi), Zeynep Aydoğdu (Proje Yöneticisi), Necmettin Çelik (Teknik Servis Müdürü), N. Elif Akyıldız (Satın Alma Müdürü/İdari İşler Hizmet Müdürü), Bergin Özer (Mali İşler ve Personel Müdür Yardımcısı), Pınar Taban (Kalite Yöneticisi), Fikret Kanatoğlu (Pazarlama ve Satış Müdürü), Tülün Çakmak (Halkla İlişkiler Müdürü)

Oturanlar Dilek Dalay Otağ (Genel Müdür), Süleyman Gürel (Genel Müdür), Ayşe Nil Güldik (Genel Müdür), Şükrü Y. Demirer (Yönetim Kurulu Başkanı), Sevil Küçükoğlu (Genel Müdür), Erdoğan Bakır (Genel Müdür)

 

AYRINTILI ŞİRKET BİLGİLERİ:
Çözüm Holding AŞ
Tülün Çakmak, Halkla İlişkiler Müdürü
Telefon: +9 (0 212) 275 19 77
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)