flagtr01.gif (8638 bytes)  

 

Samsun'da başlayan toplam 376 kilometrelik 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu bugünkü Anıtkabir etabı ile sona erdi...
logoiel6.jpg (4652 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

logoinvent.jpg (2507 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
Bisikletçiler bugün Anıtkabir etabında...
 
Ata'nın izinde Samsun'dan yola çıkıp, toplam 376 kilometre pedal basan İstanbul Bisikletçileri, 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun son etabını Anıtkabir'de bitirdi.

Türk gençliğinin 'tüm dünyaya örnek lider' olan Atatürk'e duyduğu şükran, saygı ve bağlılığı göstermek amacı ile düzenlenen 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'na katılan İstanbul Bisikletçileri, Ankara'da düzenlenen 19 Mayıs anma törenlerine katıldı.

 
Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs gününde Ankara'da olmayı hedefleyen İstanbul Bisikletçileri, 19 Mayıs Ata'ya Saygı Turu'nun son etabında Anıtkabir'i ziyaret etti. Samsun'dan yola çıkıp toplam 376 kilometre yol katederek Ankara'ya gelen genç bisikletçiler, Ankara'daki törenlere katıldı ve beraberlerinde getirdiği Türk bayrağını teslim etti.

Mayıs ayının ilk pazar günü gerçekleştirilen 'geleneksel' İstanbul Bisiklet Şenliği'nde sporcu yardımlaşmasına örnek gösterilen ve takdir toplayan İstanbul Bisikletçileri, İstanbulspor Bisiklet Şubesi'nin himayesinde Samsun'dan Ankara'ya pedal bastı. 16 Mayıs 2000, salı sabahı saat 10:00'da İstanbul Lisesi bahçesinde düzenlenen tören ile yola çıkan genç bisikletçileri uğurlayan İstanbulspor Kulübü Başkanı Erdem Kocapınar, "bağımsızlık mücadelesine başlanan Samsun'dan Anıtkabir'e kadar pedal basacak bisikletçilerimiz, aynı zamanda Edirne'den Hakkari'ye kadar tüm gençlerimizin sesi olacaktır" dedi.Mükemmel bir organizasyonun hemen göze çarptığı 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda, bisikletçiler ilk gün 116 kilometrelik Samsun- Merzifon, ertesi gün de 260 kilometrelik Merzifon-Ankara etaplarını geçti.

Samsun'da sevgi seli...

Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs günü Ankara'da olmayı hedefleyen İstanbul Bisikletçileri, Samsun'da sevgi gösterileri karşılandı. İstanbulspor bisikletçilerini yalnız bırakmayan ve İstanbul (Erkek) Lisesi mezunu olan Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, genç sporcuları Samsunspor Tesisleri'nde misafir etti. Ertesi sabah Samsun 19 Mayıs Meydanı'nda düzenlenen  törene katılan Samsun Valisi Metin İlyas Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Mayıs Ata'ya Saygı Turu'nun ilk etabı için start verdi.

Ankara'ya götürecekleri Türk bayrağını teslim aldıkları tören sonrasında yola çıkan İstanbulspor Bisikletçileri'ne yol boyu sevgi gösterisi yapan Samsunlular, il sınırına kadar konvoya eşlik etti.

Alkışlar moral verdi...

19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun 116 kilometrelik ilk etabı için start alan bisikletçilere yol boyunca gösterilen ilgi büyük oldu. Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun'dan sonra ilk konakladığı yer olan Havza'ya geçen bisikletçileri, halk ilçe girişinde karşıladı. 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun ilk gününde bisikletçileri  bekleyen 45 kilometre uzunluğundaki rampayı da aldıkları alkış ve moral ile hiç durmadan tırmanan bisikletçilerin bundan sonraki hedefi Merzifon oldu.

Kafile Başkanlığı görevini beden eğitimi öğretmeni Aslan Kuş'un üstlendiği 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda Alper Connor, Atakan Varol, Berkay Aydoğan, Bora Büyükakgül, Burç Aksoy, Çağdaş Akyıldız, Gökçe Adıgüzel, Gökhan Sağlam, Hakan Tanyaş, İbrahim Ateş, Noyan Öğden, Özkan Gündoğdu, Tunç Yılmaz, Uğur Kart, Utku Şahin, Tuna Şenatlı ve Yiğit Subaşı pedal bastı.

Çağdaş haber merkezi...

Organizasyonu spor olayları konusunda uluslararası deneyime sahibi NestNet ve EMT tarafından ortaklaşa yapılan 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu, Associated Editors ve MiliMetre'nin desteklediği Türkiye'nin 'ilk' ve 'tek' Sanal Haber Merkezi ile habercilik şölenine dönüştü. Son teknolojinin kullanıldığı 'mobil' Sanal Haber Merkezi'nden medyaya her gün haber servisi yapıldı.

Denizbank tarafından da desteklenen 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda habercilik açısından yarının iletişim yöntemleri kullanıldı. Bisiklet Turu'nun portalı olan ve haber dağıtımını üstlenen Sanal Haber Merkezi, Hewlett Packard desteği ile bu konuda bir ilke daha imza attı. 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun fotoğrafları, Hewlett Packard tarafından geliştirilen HP Photo Smart sayısal kamera kullanılarak çekildi. Film kullanmadan çalışan ve görüntüleri belleğinde saklama özelliği taşıyan HP Photo Smart sayısal kamera ile çekilen elektronik fotoğraflar, İstanbul'daki Sanal Haber Merkezi'ne anında aktarıldı.

Bayraklarla karşılandılar...

Güneşli ve güzel bir öğleden sonra Merzifon'a varan bisikletçileri Merzifon Belediye Başkanı Cahit Toprak ve ellerinde Türk bayrakları olan öğrenciler karşıladı. İstanbulspor bisikletçileri ile fotoğraf çektirmek isteyenlerin çokluğu nedeniyle istirahate çekilmeyi erteleyen bisikletçiler, kısa bir süre Merzifon Belediye Başkanlığı binasında dinlendiler. Bisikletçilere "yarın çok uzun bir yolunuz var" hatırlatmasını yapan Belediye Başkanı Toprak, "sporcu gençlerimiz ile hepimiz gurur duyuyoruz" dedi.

Ertesi sabah Merzifon Belediye Başkanlığı karşısındaki Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene katılan ve saygı duruşu yapan bisikletçiler, 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun 260 kilometrelik en zorlu ve uzun etabı için sabah 09:00'da start aldı ve karşılandıkları gibi bayrak sallayan gençler tarafından uğurlandı.

yolda.jpg (24394 bytes)
Bisikletçiler için 'en uzun gün'...

19 Mayıs günü Anıtkabir'i ziyaret etmek ve Ankara'da düzenlenecek törenlere katılmak için pedal basan İstanbul Bisikletçileri, 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun Merzifon-Ankara etabında toplam 260 kilometre yol katetti. Kilometrelerin bitip tükenmediği bu 'en uzun etap' sırasında bisikletçiler bir kez kısa bir mola verdiler. Ankara'ya saat 18:00'e doğru varan bisikletliler, en büyük zorluğu karşılaştıkları trafik yoğunluğu nedeniyle yaşadılar.

19 Mayıs sabahı Ulu Önder Atatürk'ün huzuruna çıkan ve Anıtkabir'de saygı duruşu yapan İstanbulspor bisikletçileri ve 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu kafilesi daha sonra düzenlenen törenlere katıldılar. Bisikletçiler bu gece karayolu ile İstanbul'a dönecek...

ankara1.jpg (70181 bytes)
İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu Haber Merkezi
İstanbulspor Bisiklet Şubesi - Aslan Kuş
Telefon: +9 (0 212) 225 72 48 - Mobil: +9 (0 532) 421 84 12
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)