logoiel6.jpg (4652 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

logoinvent.jpg (2507 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

İstanbul Bisikletçileri bugün Ankara yolunda...
 
Ata'nın izinde Samsun'dan yola çıkan İstanbul Bisikletçileri bugün Merzifon'dan hareket edip, toplam 260 kilometre pedal bastıktan sonra Ankara'ya varacak.

İstanbulspor Bisiklet takımı, bugün sabah saat 08:30'da Merzifon Belediye Başkanlığı karşısındaki Atatürk Anıtı önündeki törenden sonra 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun en zorlu etabında pedal basacak...

 
Ulu Önder Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs günü Ankara'da düzenlenecek törenlere katılacak İstanbul Bisikletçileri bugün Merzifon-Ankara etabında pedal basacak. Merzifon Belediye Başkanlığı binası önündeki Atatürk anıtında saat 08:30'da saygı duruşu yapacak bisikletçiler, gün boyunca 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun 260 kilometrelik en zorlu ve uzun etabını geçerek Samsun'dan aldıkları Türk bayrağını akşam saatlerinde Ankara'ya ulaştıracak.

Dün geçilen Samsun-Merzifon etabını rahat bir tempoda götüren İstanbul Bisikletçileri, dün öğleden sonra vardıkları Merzifon girişinde halk tarafından karşılandı. İstanbulspor bisikletçileri ile fotoğraf çektirmek isteyenlerin çok olması nedeni ile istirahate çekilmeyi erteleyen bisikletçileri Merzifon Belediye Başkanı Cahit Toprak kabul etti. Belediye Başkanı Toprak, Türkiye Cumhuriyeti'nin sporcu gençleri ile herkesin gurur duyduğu belirttiği ve İstanbul Bisikletçileri'nin armağanı olan İstanbulspor flamasını aldı.

Kafile Başkanlığını'nı beden eğitimi öğretmeni Aslan Kuş'un yaptığı 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nu MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors ile Denizbank ve Hewlett Packard tarafından destekleniyor. Alper Connor, Atakan Varol, Berkay Aydoğan, Bora Büyükakgül, Burç Aksoy, Çağdaş Akyıldız, Gökçe Adıgüzel, Gökhan Sağlam, Hakan Tanyaş, İbrahim Ateş, Noyan Öğden, Özkan Gündoğdu, Tunç Yılmaz, Uğur Kart, Utku Şahin, Tuna Şenatlı ve Yiğit Subaşı'nın pedal bastığı toplam 376 kilometrelik 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun fotoğrafları, HP Photo Smart sayısal kamera ile çekilip, İstanbul'daki Sanal Haber Merkezi'ne elektronik ortamda ve anında aktarılıyor.

merzifon.jpg (65835 bytes)
İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu Haber Merkezi
İstanbulspor Bisiklet Şubesi - Aslan Kuş
Telefon: +9 (0 212) 225 72 48 - Mobil: +9 (0 532) 421 84 12
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)