logoiel6.jpg (4652 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

logoinvent.jpg (2507 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

İstanbul Bisikletçileri için Samsun'da tören var
 
Ata'nın izinde Samsun'dan Ankara'ya pedal basmak için tüm  hazırlıklarını tamamlayan İstanbul Bisikletçileri için bugün Samsun'da tören düzenleniyor.

İstanbulspor Bisiklet takımı, bugün sabah saat 09:30'da Samsun 19 Mayıs Meydanı'ndaki Atatürk heykeli önünde düzenlenecek törene katıldıktan sonra 116 kilometre pedal basıp Merzifon'a varacak... 

 
Ulu Önder Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs günü Ankara'da olmayı hedefleyen İstanbul Bisikletçileri için bugün Samsun'da tören düzenleniyor. Samsun 19 Mayıs Meydanı'ndaki Atatürk heykeli önünde 09:30'da başlayacak törenden sonra yola çıkacak bisikletçiler, bugün de 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun Samsun- Merzifon etabında pedal basacak.

Samsun Valisi Metin İlyas Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ın katılacağı törende, bisikletçiler, İstanbulspor flaması armağan edip Ankara'ya götürecekleri Türk bayrağını teslim alacak. İstanbulspor bisikletçileri ve toplam 4 araçtan oluşan konvoy saat 10:00'da, Atatürk'ün kurtuluş mücadelesi başlattığı Samsun'dan sonra ilk konakladığı Havza'ya hareket edecek. 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nun 116 kilometrelik Samsun-Merzifon etabında bisikletçiler, 45 kilometre uzunluğundaki rampayı hiç durmadan tırmanacak.

Bisiklet Turu'nda çağdaş habercilik

MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors desteği ile gerçekleştirilen 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda habercilik açısından yarının iletişim yöntemleri de kullanılıyor. Bisiklet Turu ile ilgili haberlerin dağıtımını üstlenen Sanal Haber Merkezi, Hewlett Packard desteği ile bu konuda bir ilke imza atıyor. 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda HP tarafından geliştirilen HP Photo Smart sayısal kamera kullanılıyor. Çekilen fotoğrafı belleğine alan, film gerektirmeyen ve bilgisayara aktarma özelliğine sahip olan HP Photo Smart sayısal kamera sayesinde bisiklet turu sırasında çekilen fotoğraflar, İstanbul'daki Sanal Haber Merkezi'ne anında aktarılıyor.

Uzun yolun bisikletçileri

Kafile Başkanlığını'nı beden eğitimi öğretmeni Aslan Kuş'un yaptığı 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu'nda Alper Connor, Atakan Varol, Berkay Aydoğan, Bora Büyükakgül, Burç Aksoy, Çağdaş Akyıldız, Gökçe Adıgüzel, Gökhan Sağlam, Hakan Tanyaş, İbrahim Ateş, Noyan Öğden, Özkan Gündoğdu, Tunç Yılmaz, Uğur Kart, Utku Şahin, Tuna Şenatlı ve Yiğit Subaşı toplam 376 kilometre pedal basıyor.

İstanbul Bisikletçileri bugün öğleden sonra Merzifon'a varacak...

samsun.jpg (54275 bytes)
İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu Haber Merkezi
İstanbulspor Bisiklet Şubesi - Aslan Kuş
Telefon: +9 (0 212) 225 72 48 - Mobil: +9 (0 532) 421 84 12
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)