logoiel6.jpg (4652 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

Ata'nın izinde Samsun'dan Ankara'ya bisikletle
 
İstanbul Bisiklet Şenliği'nde çağdaş ve sportmen Türk gencine örnek gösterilen İstanbul Bisikletçileri, şimdi de Ata'nın izinde Samsun'dan Ankara'ya pedal basmak için hazırlanıyor.  

İki günde toplam 376 kilometre bisiklete binecek olan İstanbulspor bisiklet takımı, İstanbul Erkek Lisesi'nden 16 Mayıs 2000 salı günü, saat 10:00'da Samsun'a gitmek üzere yola çıkacak... 

 
Mayıs ayının ilk pazar günü üçüncüsü gerçekleştirilen 'geleneksel' İstanbul Bisiklet Şenliği'nde sportmenlikleri ile dikkat çeken ve örnek gösterilen İstanbul Bisikletçileri, şimdi de Ata'nın izinde Samsun'dan Ankara'ya pedal basmaya hazırlanıyor.

Ulu Önder Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs günü Ankara'da olmayı hedefleyen İstanbulspor bisiklet takımı, iki günde toplam 376 kilometre yol kat edecek. İstanbul Bisikletçileri ilk gün 116 kilometrelik Samsun- Merzifon, ertesi gün de 260 kilometrelik Merzifon-Ankara etaplarını geçecek. İstanbul Bisikletçileri, 16 Mayıs 2000, salı sabahı saat 10:00'da İstanbul Erkek Lisesi (Türkocağı Caddesi, 10 Cağaloğlu) bahçesinde düzenlenecek tören ile yola çıkacak. Türk gençliğinin Ulu Önder Atatürk'ün izinde olduğu gerçeğinin böyle anlamlı bir günde bir kez daha hatırlatılacağını kaydeden İstanbulspor Kulübü Başkanı Erdem Kocapınar, "bağımsızlık mücadelesinin başladığı şehirden Anıtkabir'e kadar pedal basacak bisikletçilerimiz, aynı zamanda Edirne'den Hakkari'ye kadar tüm gençlerimizin sesi olacaktır" dedi. Türk gençliğine armağan edilen 19 Mayıs bayramı için Ankara'da düzenlenecek tören ve etkinliklere katılacak olan İstanbul Bisikletçileri daha sonra karayolu ile İstanbul'a dönecek.

Kafile Başkanlığı görevini beden eğitimi öğretmeni Aslan Kuş'un üstlendiği 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu; MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors desteği ile gerçekleştirilecek. 376 kilometrelik bisiklet turunda Alper Connor, Atakan Varol, Berkay Aydoğan, Bora Büyükakgül, Burç Aksoy, Çağdaş Akyıldız, Gökçe Adıgüzel, Gökhan Sağlam, Hakan Tanyaş, İbrahim Ateş, Noyan Öğden, Özkan Gündoğdu, Tunç Yılmaz, Uğur Kart, Utku Şahin, Tuna Şenatlı ve Yiğit Subaşı pedal basacak.

19MayEkp.jpg (23588 bytes) İstanbul Bisikletçileri iki günde toplam 376 kilometre pedal basamaya hazırlandıkları 19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu öncesinde antrenmanlarını sıklaştırdı.
 
İSTANBUL BİSİKLETÇİLERİ
19 Mayıs Ata'ya Saygı Bisiklet Turu Haber Merkezi
İstanbulspor Bisiklet Şubesi - Aslan Kuş
Telefon: +9 (0 212) 225 72 48 - Mobil: +9 (0 532) 421 84 12
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)