tn00038a.gif (1712 bytes) MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

 
İstanbul Bisikletçileri 'bisiklet yolu' istiyor... 
 
Bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek geleneksel Bisiklet Şenliği'nde buluşmak için kayıt yaptıran bisikletseverler, yılın 365 günü kullanabilecekleri 'güvenli' bir bisiklet yolu istiyor.

30 Nisan 2000 pazar günü Küçük Çekmece'den Menekşe'ye kadar uzanan yaklaşık 12 kilometrelik parkuru geçecek İstanbul Bisikletçileri, Küçük Çekmece Belediyesi İçkumsal Dinlenme Tesisleri'nde piknik yapacak.

 
Türkiye'deki bisikletseverlerin buluştuğu en büyük etkinlik olan İstanbul Bisiklet Şenliği için kayıt yaptıranların sayısı 400'ü aştı. Tüm bisikletseverlerin ücret ödemeden katılabileceği halka açık bisiklet gezisinde pedal basmaya hazırlanan İstanbul Bisikletçileri'nin ortak talebi, yılın 365 günü kullanabilecekleri 'güvenli' bir bisiklet yolu oldu.

Spor yapmak isteyen ve sağlığına önem veren herkesin bisiklete binmesi gerektiğinin altını çizen  Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Abdullah İnan, "en büyük arzumuz, kayıt yaptıran bisikletseverlerin de ifade ettiği gibi, bölgemizde bir bisiklet yolu açılmasıdır" dedi. Küçük Çekmece Kaymakamı Yüksel Ayhan, Küçük Çekmece Belediye Başkanı Halidun Özbatur ve Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu'nun da bisiklete bineceği Bisiklet Şenliği'ne katılacak bisikletseverler, 30 Nisan 2000 pazar sabahı saat 09:00'dan itibaren (Barbaros Caddesi, Şahinler Sokak, Bağcılar adresindeki) Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde toplanacak ve 10:00'da hep birlikte şenlik parkurunun başlangıcı olan Küçük Çekmece'ye inecek.

Ulusal Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında, sportmenlik ruhu ve sporcu dayanışmasının sergileneceği İstanbul Bisiklet Şenliği'nde doğanın korunması ve çevreye kirliliğine karşı daha duyarlı davranılması konularına da dikkat çekilecek. MiliMetre, NestNet, EMT ve Associated Editors desteği ile gerçekleştirilecek İstanbul Bisiklet Şenliği, araç trafiğine kapatılacak olan Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya-Menekşe-Küçük Çekmece arasında kalan yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki parkurda düzenlenecek. Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde biraraya gelecek 7'den 70'e tüm bisikletseverler, topluca Küçük Çekmece Belediyesi İçkumsal Dinlenme Tesisleri'ne gelecek ve burada piknik yapacak.

 
bike01.gif (806 bytes)   bike02.jpg (2346 bytes) Bisikletçiler için trafik işaretleri her ülkede değişiyor, değişmeyen bisikletseverlere için sunulan 'güvenli' yollar...  Bisiklet trafiğine önem veren ülkelerden Amerika, bisiklet trafiğe önem verme konusunda başı çekiyor. Bisikletliler için Amerika'da kullanılan trafik işaretleri için http://member.aol.com/rcmoeur/bikesign.html linkine tıklayabilirsiniz.
 
KAYIT ve AYRINTILI BİLGİ:
Zehra-Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi
Aslan Kuş, Beden Eğitimi Öğretmeni
Telefon: +9 (0 212) 225 72 48 - Faks: +9 (0 212) 219 52 63
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)