logokartsis.gif (5736 bytes) MULTIMEDIA RELEASE
 

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)

Kart-Sis'ten 'yeni kuşak' renkli kart yazıcısı...

Kişiselleştirilmiş plastik kart endüstrisinde 16 milyon rengi bir karta sığdıran TruImage teknolojisini geliştiren Datacard®, 'yeni kuşak' ürünü ImageCard® HiFX™ kart yazıcısını tanıttı.

Kenardan kenara baskı alanına sahip, yüksek çözünülürlüğü ile dikkat çeken ve matbaa kalitesinde çıktı veren Datacard® ImageCard® HiFX™, gelecek yüzyılın baskı teknolojisini  bugünden yakaladı.

Kişiselleştirilmiş kart hazırlama ve ekipman sağlama konularında Türkiye'nin pazar lideri olan Kart-Sis, matbaa kalitesinde baskı yapan ve 16 milyondan fazla renk desteği veren Datacard® ImageCard® HiFX™  kart yazıcılarını tanıttı. Tam renkli plastik kart basımı konusunda yeni bir dönem açan ve yüksek çözünürlüklü baskı özelliği ile dikkat çeken Datacard® ImageCard® HiFX™ , bugünden gelecek yüzyılın kart baskı teknolojisini geliştirdi.

Türkiye'de Kart-Sis tarafından temsil edilen Datacard®, 'yeni kuşak' ürünü ImageCard® HiFX™ ile kişiselleştirilmiş kart baskısı endüstrisinde yeni bir benchmark yarattı. ImageCard® HiFX™ dünya lansmanında konuşan Datacard® Group şirketi Credentia Genel Müdürü Eric Freudenheim, bu teknolojinin özellikle ehliyet ve kimlik kartı gibi fotoğraf kullanımı gerekteren uygulamalarda yeni bir dönem açtığını belirtti. Geliştirilen ImageCard® HiFX™  ile sunulan avantajın 16 milyon renk ile sınırlı kalmadığını söyleyen Genel Müdür Freudenheim, "bu yeni kuşak yazıcı ile kişisel bilgilerin saklandığı akıllı kart/smart card ve proximity gibi bir çok farklı uygulamaya da olanak veriyoruz" dedi. Renk doyumu ve imaj kalitesinin beklentilerinin üstünde olduğuna işaret eden Genel Müdür Freudenheim, bu ürünün bir kısım tüketici, devlet ve firmalar arası uygulamalar için oldukça elverişli olduğuna inadığını belirtti. Freudenheim bu uygulamalara ek olarak; parklar, dinlenme yerleri, spor kompleksleri ve oteller için üyelik ve çok amaçlı uygulamalara açık kartlar, vergi mükelleflerinin kimlikleri, ziyaretçi kartları ve perakende hediye kartları için de çok kullanışlı çözüm sunulduğunu söyledi.

Kart endüstrisinde 'yeni kuşak' teknolojisi...

Datacard® Group tarafından geliştirilen ImageCard® HiFX™  yazıcısı, Ultima Class kart yazıcıları arasında 'üst model' olarak konumlandırılıyor. Yapılan açıklamada endüstri için 'yeni bir benchmark' anlamı taşıdığına işaret edilirken, yazıcının yalnızca dış görünüşü değiştirilmiş veya geliştirilmiş özelliklere sahip bir model olmadığı vurgulanıyor. Kişiselleştirilmiş plastik kart endüstrisinin geleceği kabul edilen ve 'yeni kuşak' olarak sınıflandırılan ImageCard® HiFX™  ile dünyanın en geniş seçimi sunuluyor.

ID Works yazılımı ile çalışan ImageCard® HiFX™ yazıcısı, modüler ve en geliştirilmiş fotoğraflı kimlik yazılım paketi ve en iyi imaj yakalama çözümleriyle birlikte sunulan bir sistem olma özelliği taşıyor. Geleneksel teknolojide yazıcılar kartın yüzeyine doğrudan basarken, ImageCard® HiFX™ tam renkli imajı önce bir transfer filmine basıyor ve sonrasında da bu filmi basınç ve ısı kullanarak plastik kartın yüzeyine yapıştırıyor.

Hem güvenli, hem garantili...

ImageCard® HiFX™, 300 dpi çözünürlüğü destekliyor. Standart özellikleri arasında 'duplex baskı', manyetik bant kodlama, harici smart kart bağlantısı, Datacard® tarafından geliştirilen TruImage teknolojisi ile 16 milyonu aşan renk çoğaltma kapasitesi ve TruEdge avantajı ile kenardan kenara kaplama yeralıyor.

Bu avantajlarına ek olarak tüm plastik kart çeşitleri --PVC, ABS, PET, ploycarbonate dahil proximity, akıllı kart/smart card ve yüzeyleri düz olmayan diğer kart tipleri-- için renk doyumu ve kenardan kenara baskıya olanak sağlanıyor. Bu uygulama ile elde edilen yüksek dayanıklı kaplama, eklenen imajın korunması ve kart güvenliğini de arttırıyor. Bu teknoloji ile kartın üzerinde kötü niyetli değişiklik yapılması olasılığı da bütünüyle ortadan kalkıyor. Kart güvenliği açısından holografik kaplamaların inline uygulamaları, birleştirilmiş temaslı veya temassız smart card seçenekleri de sunuluyor.

Datacard® Group, 'yeni kuşak' kart yazıcısı ImageCard® HiFX™  ile sistemi tamamlayan kamera, workstation ve DC Photo ID yazılımını da paket olarak kullanıcıya sunuyor. Bugüne kadar hiç bir yazıcı üreticisinin sağlamadığı avantajlar ve kullanım kolaylığı ile Datacard® Türkiye temsilcisi Kart-Sis tarafından sunulan ImageCard® HiFX™ , baskı kafasını da kapsayan yüzde 100 ürün garantisi taşıyor.

hifx.jpg (6378 bytes)  hifxopen.jpg (22885 bytes)
AYRINTILI BİLGİ:
Kart-Sis Kart Sistemleri AŞ
Tülün Çakmak, Halkla İlişkiler Müdürü
Telefon: +9 (0 212) 275 19 77
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0 212) 219 52 62 (PBX)