logofordotosan.jpg (3289 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
MONTE CARLO'DA FORD ÜSTÜNLÜĞÜ...
B

A

S

I

N

 

B

Ü

L

T

E

N

İ

Dünya Ralli Şampiyonası Monte Carlo Rallisi'yle start aldı. Focus WRC'de iyileştirmeler yaparak, İngiliz Colin McRae'in yanına tecrübeli Carlos Sainz'ı transfer eden Ford Ralli Takımı hatasız bir yarış çıkararak ikinci gün sonunda ikinci ve dördüncü sıraları elde etti. Son 4 yılın şampiyonu Tommi Makinen yarışın liderliğini sürdürüyor.

Monte Carlo'da 21 Ocak tarihinde start alan rallide 3 gün boyunca toplam 15 zorlu özel etap koşuluyor. Ford'un Colin McRae ve Carlos Sainz tarafından kullanılan iki Focus WRC'sinin yanında Peugeot, Mitsubishi, Hyundai, Seat ve Skoda da ralliye katılan diğer fabrika takımları olarak yer alıyorlar.

Rallinin ilk etaplarının ardından liderliği ele geçiren Tommi Makinen oldu. Focus pilotu Colin McRae ise Finli pilotun birkaç saniye ardında yer alıyordu, fakat 3'üncü etapta yaşadığı aksaklıklarla zaman kaybeden McRae 7'inciliğe kadar geriledi. İlk günün sonunda Makinen birinci, Burns ikinci, Panizzi üçüncü, Ford Focus pilotu Carlos Sainz dördüncü, François Delecour beşinci, Gardemeister altıncı ve problemlerle uğraşan Focus pilotu Colin McRae yedinci sırada yer aldılar.

İkinci gün büyük sürprizlerle başladı. Soğuk gecenin ardından bazı ekiplerin araçları çalışmadı. Tüm çabalarına rağmen start alamayan ekipler arasında Subaru pilotu Richard Burns, Peugeot pilotları Delecour, Panizzi ve Gronholm bulunuyordu. Bu ilginç gelişmenin ardından Carlos Sainz'ın önünde sadece Tommi Makkinen bulunuyor, Colin McRae ise artık Seat pilotu Toni Gardemeister'ın ardında dördüncü sırada yer alıyor. Monte Carlo Rallisi'nin bu şekilde sona ermesi durumunda Ford ilk rallide Markalar Şampiyonası'nda lider duruma gelecek.

Monte Carlo Rallisi 23 Ocak tarihinde koşulacak etaplarla sona erecek.

sainz.jpg (76922 bytes)
logokoc000.gif (1323 bytes) Bir Koç Holding A.Ş. ve Ford Motor Company Kuruluşu. ford.gif (15004 bytes)
AYRINTILI BİLGİ: Güray Karacar
Orsa Public Relations, Marketing & Corporate Communications
Telefon: (0 212) 283 55 99 - Faks: (0 212) 283 60 57
E-Mail: gkaracar@orsa.com.tr
Web: www.ford.com  www.ford.com.tr
SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Telefon: +9 (0 212) 219 52 62
Faks: +9 (0 212) 219 52 63